Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Saçlarımız görsellik anlamında bizlere değer katmaktadır. Düzgün bir şekilde bakımı yapılmayan ve ihmal edilen saçlarda kuruluğun yanı sıra yıpranma belirtileri de ortaya çıkmaktadır. Bu tarz saçlarda kırılma, dökülme gibi önemli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlamak için bazı önlemler alabilirsiniz.

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Doğal Çözümler

Saçlarınızın kuruması ve yıpranmış bir görüntü ortaya koyması genellikle nem dengesinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir firmaların nemlendirici özellikli ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçınıza sık sık fön, maşa gibi işlemler yapmamanız da bu durum açısından son derece önemlidir.

Yumurta Maskesi

Kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz, 2 yumurtayı, 2 çorba kaşığı suyla iyice çırpın. Bu karışımı saç diplerine masajla uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın ve nemlendirici kullanın.

Yoğurt Maskesi

1 yumurtanın beyazını alın ve köpürene kadar çırpın. Sonra içine 6 kaşık yoğurt ekleyin. Bu karışımı hafif masajla saçlarınıza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı iyice yıkayın.

Evde uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz