Kuru ve Soluk Dudaklar İçin Bal Maskesi

Kuru ve Soluk Dudaklar İçin Bal Maskesi

Cildimiz kadar dudaklarımızın da neme ihtiyacı vardır. Hatta cildimizden daha fazla. Soğuk hava vb. etkiler sebebiyle dudaklarımız kurur, çatlar, kötü bir görüntü oluşturur. Bu nedenle düzenli bakım yapmak gerekir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri bulunur. Maliyeti de oldukça düşüktür.
Dudaklarınız kuru ve çatlaksa bal maskesi tam size göre. Pratik olarak kolayca hazırlayabileceğiniz bal maskesinden sonra dudaklarınız yumuşacık ve pürüzsüz olacak.

Öncelikle dudaklarınızın kurumasının sebebi az su içmek de olabilir. Bundan dolayı günlük 2 lt su içmeye dikkat etmelisiniz.

Şimdi gelelim kuru ve soluk dudaklar için bal maskesine;

Malzemeler: Yarım çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı zeytinyağı. Bu malzemeleri güzelce karıştırın. Uygulamadan önce maskeden daha iyi ve etkili sonuç almak için bir fırça yardımıyla dudaklarınızdaki kuru deriyi temizleyin. Dudaklar hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı bu işlemi abartmadan yapmalısınız aksi takdirde dudaklarınız zedelenebilir. Ölü deriyi tamamen arındırdıysanız maskeyi sürmeye geçebilirsiniz. Dudaklarınıza parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Yaklaşık 10-15 dk. bekletebilirsiniz. Bu maskeyi arzu ettiğiniz her zaman uygulayabilirsiniz. Herhangi bir zararı yoktur. Son derece doğal bir maskedir. Ayrıca balın dudakları dolgunlaştırıcı etkisi de vardır.

Deneyin ve sonucu gözlerinizle görün. Harika, pürüzsüz ve yumuşacık dudaklar…

Ancak unutmamanız gereken bir şey var ki, dışarıya çıkmadan önce ve gün içerisinde dudaklarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz