Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Muz Maskesi

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Muz Maskesi

Kuru ciltler, diğer cilt tiplerine göre çok daha hassas bir yapıya sahiptirler. Soğuktan, sıcaktan ve çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenirler.

Kuru bir cilt yüzeyi, kırışıklık oluşumuna oldukça meyillidir. Pul pul döküntüler meydana gelerek, bölgesel olarak kızarıklıklar oluşur. Yüzdeki nem oranın düşmesi sonucu oluşan bu durum, erken yaşta yaşlanmaya sebep olur. Bunu engellemek için, kuru ciltlerin nemlendirilmesi ve yeteri kadar besleyici maddeleri alması gerekir.

Pırıl pırıl parlayan bir cilde sahip olmayı kim istemez ki. Kuru ciltler için nemlendirici maske, cildin nem oranını yükselterek kurumasını önler. Yüze canlılık ve ferahlık vererek, soft bir görüntü sağlar.

Nemlendirici maske tarifini iki hatada bir uygularsanız, cildinizin kadifemsi bir dokuya sahip olduğunu göreceksiniz. Bu maske sayesinde, yüzünüzde oluşan kızarıklıkların ve tahrişlerin yok olduğunu, cildinizin bir bebek cildi kadar yumuşak olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca maske içinde kullanılan muz sayesinde, cildiniz için gerekli olan antioksidanları ve C vitamini de almış olursunuz.

Gerekli malzemeler

1 adet orta büyüklükte muz
3 çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yoğurt

Hazırlanışı

Porselen veya cam bir kasenin içinde muzu iyice ezin. İçine bal ve yoğurdu ilave ederek iyice birbirine yedirilmesini sağlayın. Karışım, krem kıvamına gelince birkaç dakika bir kenarda bekletin. Ilık sı ile yıkayıp kuruladığınız cildinize uygulayın. Tüm yüze ve dekolte bölgesine de sürebilirsiniz. Maskeyi, yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz