Kuru Ciltler İçin Mucizevi Öneriler

Kuru Ciltler İçin Mucizevi Öneriler

Cildin dış etkenler nedeniyle su ve yağ kaybına uğraması sonucu, cilt kuruluğu sorunu baş göstermektedir. Özellikle kışın soğuk günlerinde nem oranının düşmesiyle birlikte, cilt kuruluğu daha fazla görülmektedir. Cilt kuruluğu hemen her yaşta görülebilen problemlerden biridir. Bu sorun ortaya çıktığında, cilt gerginleşecek ve sertleşecektir. Ardından cildiniz donuk ve solgun bir renk alacaktır. Eğer cilt kuruluğunun önüne geçilmezse, ciltte soyulma, dökülme ve çatlama gibi sorunlarda ortaya çıkabilir.

Cilt Kuruluğunu Gidermek İçin Çözüm Önerileri

Cildin kuruluğunu azaltmak için mutlaka günlük nemlendirici kullanmakta fayda var. Gün içinde sabah ve akşam olmak üzere 2 kez nemlendirici krem uygulamak, cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle cildiniz yumuşayacak ve çatlama, soyulma gibi sorunlar baş göstermeyecektir.

Bu probleme neden olan bir diğer faktör, uzun süreli duşlardır. Gün içinde sıkça duş almak ya da aldığınız duşun süresini uzun tutmak, cildinizde kuruluk oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle aşırı sıcak su kullanmadan ve mümkün olduğunca kısa sürede duşunuzu tamamlayınız. Duşun ardından kuruluğu önlemek için, cildinize nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Cilt kuruluğu denildiğinde, ellerde oluşan kuruma çok fazla görülür. Bu sorun özellikle kış mevsimlerinde, ellerin soğuk havayla teması nedeniyle görülmektedir. Soğuk havalarda dışarı çıkıyorsanız, mutlaka eldiven kullanmalısınız.

Kozmetik ürünlerde bulunan kimyasallar da, ciltte kuruluk oluşmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra cilt tipinize uygun olmayan sabun kullanımı ve deterjan vb. ürünler, kuruluk sorununu ortaya çıkarabilir. Bu yüzden kozmetik ürün seçimlerinize ve cildinize temas ettireceğiniz diğer malzemelere dikkat edin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz