Kuru Ciltler İçin Besleyici Ballı Zeytinyağı Maskesi

Kuru Ciltler İçin Besleyici Ballı Zeytinyağı Maskesi

Kuru cilt yapısına sahip olan kadınlar, diğer cilt türündeki kadınlara göre daha hassas bir yüz yapısına sahiptirler. Yaşa bağlı etkilerden ve çevresel faktörlerden daha çabuk etkilenirler. Yüzlerinde tahriş oluşumu ve çizgilerin yoğunlu daha fazla gözlenir. Bunu engellemek için, cilde derinlemesine bir bakım yapmak gerekir.

Kuru ciltler için ballı zeytinyağı maske tarifi, kuruyan ve hassaslaşan cildi doğal nem dengesine kavuşturarak pul pul dökülmesini önler. Çizgi oluşumunu hızlandıran kuruluğu önleyerek, cilde yumuşak ve elastik bir doku kazandırır.

Kuru ciltlerde görülen bölgesel kızarıklık ve kaşıntı, kuru ciltler için besleyici maske sayesinde giderilebilir.

 

Maske için gerekli malzemeler

1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
1 adet yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı tam buğday unu.

Maskenin yapılışı

Yumurta sarısı ve zeytinyağı iyice çırpılarak karıştırılır. Karışıma, bal ilave edilerek karıştırmaya devam edilir ve un, yavaş yavaş karışıma eklenir. Maske, kıvamlı bir krem haline getirilir. Tüm yüz bölgesine eliniz yardımı ile uygulanır. Krem yüzde 30 dakika etki etmesi için bekletilir. Sürenin dolmasından sonra, ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Kuru ciltlere uygulanan bu maske, haftada bir defa tekrarlanarak cildin kırışıklıklara karşı korunması ve nemlenmesi sağlanır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz