Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bazı evlerin salonları, olmasını istediğinizden küçük olabiliyor. Bu durumlarda bazı çözüm önerilerini kullanarak, hem daha ferah hem de daha kullanışlı bir salona sahip olmak mümkün. Soft renk tonlarının, minimal mobilya tasarımlarının etki ettiği ve olduğundan daha büyük gösterdiği salonlara sahip olmak için, küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevabını arayalım.

Duvar ve Tavan Renginde Doğru Seçim Yapılmalı;
Salon başta olmak üzere, salonunuz gibi büyük göstermek istediğiniz diğer tüm mekanlarınızda, doğru boya seçimi yapmak çok önemli. Bu mekanlarda kullanılacak boyaların, açık ve mat tonlarda olması gerekiyor. Ayrıca yer döşemelerinde de, açık renk tonlarını tercih ederseniz, salonunuz olduğundan ferah ve büyük bir görünüme sahip olacaktır. Eğer duvar kağıdı kullanmayı tercih ediyorsanız, boyuna çizgili modellerde ve yine soft renklere sahip duvar kağıtlarını kullanarak, alçak tavanlara sahip salonlarınıza daha fazla derinlik katabilirsiniz.

Koltuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Küçük salonlarda en doğru koltuk tipi, dar sırtlı ve dar kolçaklı olan koltuklardır. Minimal tasarımlı mobilyalar tercih etmek, hem salonda daha rahat hareket edilmesini hem de salonun olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Özellikle son yılların trendi olan Retro mobilya tasarımları, küçük salonlarda az yer kaplayacağı gibi, çok şık bir görünüm sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, fazla yer kaplamayan köşe takımları tercih ederek, salonunuzda daha fazla kullanım alanına sahip olabilirsiniz.

Mobilya seçiminde model kadar, renk tonlarıda önemlidir. Küçük salonlar için tercih edilecek modellerde en ideal renk tonları krem, beyaz, bej, açık pembe, açık gri ve açık mavi gibi renklerdir. Bu renkler küçük çocuklar için ideal olmasa bile, üzerine atacağınız rengarenk örtü ve şallar sayesinde, çocuklarınıza uygun hale getirmeniz mümkün.

Perdeler;
Tüm duvarı kaplayan, kat kat ve yerlere kadar uzanan perdelerden uzak durmak ve daha minimal tüller ve stor perdeler tercih etmek, doğru bir karar olacaktır. Gün ışığından bu tür perdelerle faydalanabilir ve bunun yanı sıra, salonunuzun daha ferah, olduğundan daha geniş bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: https://dekorasyonu.net/kucuk-salon-dekorasyon/


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz