Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, daha çok bayanların rahatsız olduğu bir durumdur.  Özellikle yaz aylarında daha fazla rahatsızlık veren koltuk altı kararması nasıl geçer diye merak ediyorsanız, bu yazımızda yer alan, evde kendiniz uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri okuyabilirsiniz.

Süt Kürü Yöntemi

Sütün içinde yer alan yağ asitleri ve vitaminlerin cildi aydınlatıcı özellikleri bulunur.  İki yemek kaşığı süt, bir yemek kaşığı un ve bir çay kaşığı lor karıştırılır, hamur haline getirilir. Ardından koltuk altında 15-20 dakika bekletilir ve soğuk su ile durulanır.  Bu hamur cildinizin ölü derilerden kurtulmasını ve beyazlamasını sağlayacaktır.

Patates Dilimleri

Koltuk altı beyazlatmada kullanılan bir başka doğal yöntemde ise patates dilimleri kullanılır. Patates dilimleri ile koltuk altı 10 dakika kadar ovulur. Bu yöntemi düzenli olarak uygularsanız, bir süre sonra cildinizdeki beyazlamayı fark edeceksiniz.

Şeker Kürü Yöntemi

Bir çorba kaşığı şeker ve bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılarak koltuk altına sürülür. Bu yöntemi duştan hemen sonra uygularsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Karbonat Yöntemi

Cilt bakımı reçetelerinde sıkça karşımıza çıkan karbonat, koltuk altı beyazlatmada da oldukça etkilidir. Bir miktar su ile karbonat karıştırılır ve düzenli olarak koltuk altına uygulanırsa kararmaları geçirecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz