Kışın Dudak Çatlamasına Çözümler

Kışın Dudak Çatlamasına Çözümler

Kış aylarının kâbusudur çatlak dudaklar. Hele birde soyulup kanamaya başlamışsa hem görsellik açısından hem canınız çok yanacağı için deli gibi çareler aramaya başlarsınız. Ancak beslenmenize dikkat eden biriyseniz çatlaklar sizin için pek sorun olmayacaktır.

Kışın dudak çatlaması için alınacak bir sürü önlem vardır aslında. Kendinize ayıracağınız özel bakım zamanlarıyla çatlaklara elveda diyebilirsiniz.

Dudak çatlaklarının çoğu cildin nem kaybından kaynaklıdır ve bu geçici bir sorundur. Dudak nemlendiricisi kullanıyorsanız Aloe Vera özlü kremler tercih etmelisiniz. Kreminizi dışarı çıkarken değilde gece yatarken kullanmak daha etkili olacaktır. Dışarı çıkarken dudak nemlendiricili rujlar daha çok dikkatinizi çekebilir.

Temiz bir diş fırçası yardımıyla dudakları ölü hücrelerden arındırmak ya da şekerli peeling ile canlılığını geri kazandırmak çok kolay yöntemler arasındadır.

Nemlendirici dudak maskesi kullanmayı seviyorsanız size uygun tarifler verebilirim.

İki çay bardağı ceviz yağının içine iki çorba kaşığı büyüklüğünde eritilmiş bal mumu karıştırılarak soğumaya bırakılır. Her sabah dudaklarınıza süreceğiniz bu karışım nemlendirme için çok etkilidir.

Dudaklar Çatlamadan Önce Yapılacak Maske

* Yarım salatalık
* 1 Kaşık bal
* 1 Kaşık yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Yarım salatalık soyulup blenderden geçirilerek içine 1 kaşık bal ve 1 kaşık yoğurt eklenerek hazırlanan karışım 15 dakika dudakta bekletilerek yıkanmalıdır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz