Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Bayanların güzelliğini tamamlayıcı en büyük unsur olan saçların bakımlı ve gür görünmesi estetik bir görünüm açısından oldukça önemlidir. Anca stres, yanlış beslenme alışkanlıkları, gereken bakımın yapılmaması ve bazı dış etkenler sonucunda saçlar fazlasıyla yıpranabilmektedir. Peki kısa sürede saç gürleştirme yöntemleri nelerdir? Yazımızda sizlere bu konuyla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Daha Gür Saçlar İçin Öneriler

Saç düzleştirici, fön makinesi ya da maşa gibi saç tellerine gereğinden fazla ısı veren aletleri fazla kullanmamaya özen gösterin.

Saçlarınızda oluşabilecek kırıkları önlemek için saçlarınızı ıslakken değil kuruduktan sonra tarayın.

Saçlarınızı gürleştirmek için tercih ettiğiniz saç bakım kremlerini belirli aralıklarla değiştirin. Bu şekilde saçınızın o kreme bağışıklık göstermesini önlemiş olursunuz.

Saç uçlarındaki kırıklar ileri ki zamanlarda tüm saçın kırılmasına neden olacağı için düzenli olarak saçlarınızdaki kırıkları aldırın.

Zeytin yağını saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınızda daha canlı, gür ve parlak saçlar elde edebilirsiniz.

Daha gür saçlar için ısırgan otundan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama için öncelikle bir kap içerisinde su kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra suyu ocaktan alın ve içerisine ısırgan koyarak çay gibi demlenmesini bekleyin. Demlenme işlemi için 10 dakika yeterli olacaktır. Demleme işlemi bittikten sonra karışımı süzün ve saçlarınızı bu su ile yıkayın. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.

Bunların yanında birkaç diş sarımsağı ezip saç diplerine sürmek de saçları gürleştiren bir diğer yöntemdir. Bu işlemde sarımsağı sürdükten 1 saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz