Kısa Boylu Bayanların Şıklığı İçin Stil Önerileri

Kısa Boylu Bayanların Şıklığı İçin Stil Önerileri

Moda, giyim kuşam denince ister günlük hayatta olsun, isterse de özel günlerde bayanların en çok önem verdikleri konu şıklıktır. Ancak şıklık bazı hususlara dikkat edilerek elde edilebilmektedir. Sözü edilen kriterlerin en önemli belirleyicisi ise kişilerin fiziksel özellikleridir. Özellikle kısa boylu bayanlar için şık kombinler yapmak hassas bir konudur. Ancak korkmanıza gerek asla yok. En iyi moda sitelerinden olan moda smart’ taki bu yazımızda açıklayacağımız stil önerilerini uygulamanız durumunda sonuçtan kesinlikle memnun kalacaksınız. İşte sizlere kısa boylu bayanların şıklığı için stil önerileri dosyası.

Öncelikle kısa boylu bayanların çok karışık renklerden kaçınması ve tek renk giyinmeye önem vermesi gerekmektedir. Çünkü baştan aşağıya aynı renk giyinmeniz durumunda kombini bölen bir şey olmadığı için sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir. Diğer yandan topuklu ayakkabıların kısa boylu bayanların kurtarıcısı olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak, yine de ölçü kaçırılmamalı ve fazla topuklu da giyilmemelidir. Kısa boylu bayanları kurtaran ve olduklarından daha uzun gösteren parçalardan bir diğeri de yüksek belli pantolonlar, mini etekler ve doğru pantolon seçimidir. Doğru pantolondan kastedilen ise boru paça ve hafif ispanyol paça pantolonlardır. Pantolon anlamında aşırı bol ve kısa paçalı pantolonlardan kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Kısa boylular için önemli diğer stil önerileri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Ayakkabı-Aksesuar

Aksesuar anlamında ince kemerleri tercih edebilirsiniz. Yine çok büyük kolyelerden de uzak durmalısınız. Ayrıca, büyük boy çantaları kullanmak da boydan büyük çanta taşıyor hissi verdiğinden doğru bir seçenek değildir. Ayakkabı tercihleriniz de ise sizi keserek daha kısa gösterecek bilekten bağlanan ayakkabılardan kaçınmalı, hafif sivri burunlu ve düz ayakkabılar seçilmelidir.

Desenler

Desen anlamında boyu uzun gösterecek en iyi desen boyuna çizgili parçalardır. Diğer yandan, büyük desenlerden, enine çizgilerden ve genişleyen desenlerden kaçınılmalı, bu desenler yerine kibar ve küçük boyutta desenler tercih edilmelidir.

 


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz