Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Kış ayları yine geldi çattı. Kış ayları cildimiz için daha fazla risk oluşturmaktadır. Cildimizin kış koşullarına uyum sağlaması için sağlığımızla yakından ilgilenmemiz gerekmekte. Artan hava kirliliği cildimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Yine soğuk hava cildimizi kurutup gerginleştirerek çatlamalara neden olmaktadır. Bu nedenle cildimizin sağlığı için ilk koşul temizlik, ikinci koşul ise bakımdan geçmekte. Temiz bir cilt rahat nefes alan bir cilttir. Rahat nefes alan bir cilt ise renginden, pürüzsüzlüğünden, yumuşaklığından ve canlılığından fark edilebilir.

Kış İçin Sağlıklı Cilt

Kışın getirdikleri; Yakıt dumanları, oluşan sis ve havaya karışarak üzerimize yağan kir yağmurları. Hava kirliliği sağlıklı ciltleri de soldurmaktadır. Yazın cildimize zarar veren güneş ışınları gibi kışın da hava kirliliği aynı şekilde cildimize zarar vermekte.

Kış aylarında sağlıklı bir cilt için duş çok önemli. Ancak aşırı sıcak su yerine ılık su kullanılması tavsiye edilmekte. Kış aylarında banyo öncesi hindistan cevizi, badem, susam yağı yada diğer doğal bitkisel yağlarla yapılacak masaj cilt kuruluğunun giderilmesinin yanında yorgunluğu da almakta, vücudu canlandırarak dayanıklılığı arttırmaktadır. Bu tür masajların bağışıklık sistemini uyardığı ve sinir sistemini güçlendirdiği de bilinmekte. Kışın mümkün oldukça cilt tipinize uygun sabun ve duş jelleri kullanın.

Beslenmeniz de cilt sağlığınız için oldukça önemli. cildinizin soğukla mücadele edebilmesi için yeteri kadar enerjiye sahip olmalısınız. Ayrıca yeteri kadar nemli bir cilt için su tüketimine de özen göstermelisiniz. Yine yatmadan önce yağsız bir bardak ılık süt içmek de cildiniz için olmazsa olmazlardan. Bol bol meyve ve sebze tüketmeyi de sakın unutmayın.

Doğal yöntemlerle oluşturacağınız cilt maskelerini cilde günlük olarak uygulamak, kış aylarında cildinizi sağlıklı ve doğal görünümlü olmasını sağlar.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz