Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Soğuk hava cildinizi olumsuz etkilediği kadar saçlarınızı da etkiler. Yaz boyunca güneşten yıpranan saçları soğuk ve sert havaya hazırlamak gerekir. Kış mevsiminin etkilerinden korumak için saçınıza nasıl bakım uygulamalısınız?

Saç Bakım Tavsiyeleri

1- Saçınızı çok sık yıkamayın. Çünkü saçları sık yıkamak kurutur ve saçların kırılmasına yol açar. Saçlarınız kirli bir havaya maruz kalıyorsa 3 günde bir, daha temiz bir ortamda yaşıyorsanız bunu 5 güne dahi çıkarabilirsiniz.

2- Yağlı ve kepek sorunu olan saçlara sahipseniz saçlarınızı 2 günde bir yıkamalısınız.

3- Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun çok sıcak değil, ılık olmasına dikkat etmelisiniz.

4- Saçların sabunla yıkanması da tavsiye edilmez. Çünkü sabun saçlarınızı ve saç diplerinizi kurutur. Mantar ve bakteri üretimine davetiye çıkarır.

5- Saç tipinize uygun şampuanlar tercih etmelisiniz.

6- Saçlarınızda özel bir hastalığınız varsa dermatologunuzun verdiği ilaçlı şampuanları kullanmalısınız.

7- Kuru saçlara sahipseniz düzenli olarak saçlarınıza bakım uygulamalısınız.

8- Yüksek sıcaklıkta kullanılan saç kurutma makinesi de saçlara zarar verir. Ayrıca yüksek sıcaklıkta çekilen fönler, saç şekillendirmek için kullanılan maşalar da saçları yıpratır.

9- Saçınızda dökülme problemi varsa dermatoloji uzmanından yardım alabilirsiniz. Önerdiği ilaçları kullanmanız faydalı olacaktır. Bu ilaçları kullandığında saçlarınızdaki dökülme problemi ortadan kalkacaktır.

Saç Baskım Maske Tarifleri

Yıpranmış Saçlar İçin
Yarım su bardağı badem yağı, 2 yumurta sarısı, 10 damla limon. Bu malzemeleri karıştırın. Saç diplerinizde uçlara doğru karışımı uygulayın. Yarım saat bekletin, şampuanlayın ve ılık suyla yıkayın.

Kuru Saçlar İçin
Yarım su bardağı saf zeytinyağı, 10 damla limon. Karıştırın ve saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Yarım saat bekletin, şampuanlayın ve ılık suyla yıkayın.

Yağlı Saçlar İçin
Yarım su bardağı su, elma sirkesini karıştırın ve saçınıza uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz