Kış Aylarında Göz Sağlığınızı Korumak İçin Kurallar

Kış Aylarında Göz Sağlığınızı Korumak İçin Kurallar

Vücut Direncinizi Koruyun
Soğuk havalarda iyice düşen vücut direnci virüslerin organizmalara yerleşmesini oldukça kolaylaştırıyor. Kış aylarında halk ağzında göz nezlesi olarak bilinen konjonktivit, gözlerde kızarma, sulanma, ışıktan etkilenme gibi şikayetler ile ortaya çıkarak salgına dahi dönüşebiliyor. Dolayısıyla kışın hem beden, hem de göz sağlığı açısından vücut direncini korumak oldukça önemli olabiliyor.

Ellerinizi Yıkayın
Viral enfeksiyonlar göze direkt etki ederek görme sorunları riskini artırabiliyor. Gözlerde enfeksiyonlardan dolayı doğan sorunları önlemek için öncelikle hijyene dikkat etmek gerekiyor. Gözleri sık sık kaşımamak, tokalaşmaktan kaçınmak ve en elleri sık sık yıkamak enfeksiyondan korunmaya çok yardımcı oluyor.

Sürekli Yanan Kalorifere ve Klimalara Dikkat
Kış mevsiminde sürekli yanan kaloriferler, çalışan klimalar ve havalandırılmayan ofisler göz sağlığını en fazla etkileyen faktörlerin başında geliyor. Özellikle yoğun şekilde kullanılan bilgisayarlar göz kuruluğu problemlerini arttırıyor. Göz sağlığını en iyi şekilde korumak için ortamın havalandırılması, nemlendirilmesi ve doktor kontrolünde suni gözyaşı damlalarının kullanılması bazı önlemler arasında yerini alıyor.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz