Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Yapılır

Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Yapılır

Kış aylarında ellerimiz, soğuk ‘tan, kirli havadan, dolayı kurur ve zaman içerisinde çatlar. Ne kadar sıkı giyinsek de yüzümüzü ve ellerimizi koruyamayız. Size ilk tavsiyem; içi pamuklu deri bir eldiven edinmeniz, hem sıcaklığı korur, hem deri eldiven ile soğuktan ellerinizi uzak tutarsınız.
Özellikle kış aylarında, ellerinizi deterjan tarzı kimyasal ürünlerden uzak tutun. Bunun için plastik eldiven kullanın. Elleriniz su ile temas ettikten sonra yoğun nemlendiriciler kullanın.

Bu kremlerin vazelin, avokado ya da süt içerenlerini tercih edin. İmkânınız olduğu sürece mümkünse her akşam, sıcak suyun içerişine, limon suyu, badem ve zeytinyağı bir kaç damla elma sirkesini karıştırıp, ellerinizi yarım saat içerişinde bekletin, arada ovarak redoks uygulayın. El sabunlarınızın ve vücut losyonlarınızın nemlendirici kremli ya da yağlı olmasına özen gösterin. Güneş’ten koruyucu kremler kullanın. Elinizdeki deride dökülme, tahriş ya da kabarma varsa, naneyi zeytinyağı ile karıştırıp kullanın. Ellerinizin özellikle kış aylarında daha pürüzsüz gözükmesini ve yumuşacık olmasını istiyorsanız, bal ve süt karışımı ile ellerinize maske yapın ve mutlaka Hindistan cevizi sütü ile hazırlanmış aktarlardan alacağınız organik yağ kullanın.

Eğer ellerinizde derinin inceldiğini, kuruduğunu ve matlaştığını görüyorsanız, ilk aşamada bir dermatoloğa başvurun. Ancak bu tarz sorunlarda, evde de uygulayabileceğiniz bir seans Varış’a girdiğimiz şu aylarda kar’ın yağması çok yakındır. Kar yağdıktan sonra, bir kova kar’ı(temiz)evinize getirin, ellerinizi içine sokun,10-20 dakika arasında içinde bekletin ve elleriniz ıslak íken kurulamadan, bol miktarda vazelin sürün, masaj yaparak iyice yedirin. Bu işlem kan dolaşımınızı hızlandıracak ve ellerinizin vazelini daha hızlı ve çabuk emmesini sağlayacaktır. Ellerinizin daha parlak ve yumuşak olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz. Son olarak da kış aylarında kreminizi yanınızdan ayırmayın ve manikürünüzü asla ihmal etmeyin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz