Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Ciltte ve vücutta oluşan sivilce lekeleri kişinin kendine olan güvenini kaybettirebileceği gibi, psikolojik olarak etkilenmesine dahi sebep olabiliyor. Peki kırmızı sivilce izleri nasıl geçer? Bunun için uygulanacak doğal ve etkili yöntemler nelerdir? Hep birlikte bu soruların cevabına bir göz atalım;

Limon Suyu
Limon suyu ile uygulayacağınız sivilce tedavisinde bilmeniz gereken şey, bu uygulamanın koyu kırmızı renkli sivilce lekeleri için uygun olduğudur. Öncelikle lekelerin olduğu bölgeyi, ılık suyla temizleyip kurulayın. Ardından bir miktar pamuğu önceden sıktığınız taze limonun suyuna batırarak, kırmızı sivilce ve akne lekelerinin olduğu bölümlere sürün. Bu işlemi cildi ovalayarak uygulayın. İşlem tamamlandıktan sonra 10 dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile durulayın. Limon suyu uygulamasını yaptıktan sonra, cildinizin güneşle temas etmemesi gerekiyor. Bu yüzden uygulamayı akşam saatlerinde yapınız.

Yemek Sodası
Cildinizdeki kırmızı sivilce lekelerinden kurtulmanın bir diğer yolu, cilde uygulayacağınız doğal dermabrazyon uygulamasıdır. Dermabrazyon kimyasal bir terimdir ve cildin soyulması işlemi anlamına gelir. Ancak bu işlemi doğal bir ürünle yapmak mümkündür. Bunun için 2 çay kaşığı su ve 1 çay kaşığı sodayı karıştırın. Hazırladığınız karışımı, yüzünüzde bulunan kırmızı sivilce lekelerine ovalayarak uygulayın. 2-3 dakika bekledikten sonra, ılık su ile cildinizi durulayın.

Buz Uygulaması
Bir buz küpü ile sivilce izlerinin olduğu bölgeye kısa süreli kompres yapabilirsiniz. Lekelerin üzerinde bekleteceğiniz buz küpü, yeni oluşan kırmızı sivilce lekelerinde gayet etkili bir yöntemdir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz