Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Çoğu bayan için makyaj yaparken ruj, tam bir faciaya neden olabiliyor. Yanlış renk seçimi, gün içinde dişlere bulaşması, kısa ömürlü olması, dudaktan hemen silinmesi vs. Vs. Peki nedir kırmızı ruj sürmenin püf noktaları? Nelere dikkat etmek gerekir? İşte size detaylar.

* Öncelikle, kırmızı ruj seçiminde, dudak renginiz ile ruj tonunuzun uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Kullanacağınız ruju sürmeden önce, dudaklarınızın kurumuş ve de çatlamış olmaması gerekir. Dudaklarınızı biraz nemlendirmeniz, rujunuzun dudaklarınıza daha iyi oturmasını ve taze görünmesini sağlar. Bunun içinde koruyucu nitelikte, nemlendirici özelliğe sahip bir kırmızı ruj kullanmanızı öneririz.

* Ayrıca ruj sürmeden önce, makyajınızın temelini oluştururken, fondöteninizi dudaklara da sürmenizi tavsiye ederiz. Bu yöntem kalıcılığın yanı sıra dudaklarınıza dolgun bir görünüm sağlayacaktır.

* Kırmızı rujunuzu dudaklarınıza sürmeden önce bir dudak kalemi yardımı ile dudaklarınıza çerçeve uygulayınız.

* Dudaklarınızın M bölgesine dudak kalemi ile şekil vererek, çarpıcı ve düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

* Dudaklarınıza daha doğal ve zarif bir görünüm sağlamak için, kırmızı ruj öncesi, dudak içinize açık tonlarda bir kalem kullanabilirsiniz.

* Kırmızı rujunuzu dudaklarınıza fırça ile sürebileceğiniz gibi parmaklarınızla da yedirebilirsiniz. Dudakları birbirine sürtmekte birçok bayanın kullandığı yöntemler arasındadır.

* Ruju sürdükten sonra dudaklarınızın arasına bir peçete alarak bastırın. Böylece rujun fazlasını alarak doğal bir görünüm sağlamış olursunuz.

* Kırmızı rujunuzu kullandıktan sonra tekrar kırmızının açık tonlarında bir dudak kalemi ile dudak çerçevenizin üzerinden geçiniz. Kırmızı ruj sürme işleminiz tamamlanmıştır. Dilerseniz dudaklarınıza şeffaf bir parlatıcıda sürerek, seksi ve albenili dudaklar elde edebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz