Kırışıklarınıza Yeşil Çayla Savaş Açın

Kırışıklarınıza Yeşil Çayla Savaş Açın

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Özellikle kilo düzenini sağlama konusunda, büyük etkileri vardır. Ancak yeşil çayın mucizevi etkileri bununla bitmiyor. Cilt bakımınızı yaparken de, yeşil çaydan faydalanmanız mümkündür.

Ciltte oluşan kırışıklıklar, üstesinden gelmesi zor bir problemdir. Ancak yeşil çayın içeriğinde bulunan polifenol, antioksidan etkisinin yanısıra kırışıklık karşıtı etki göstermektedir. Bu da kırışıklık problemine karşı, doğal bir tedavi anlamına gelmektedir.

Yeşil Çay Buharı İle Kırşıklıklarınızdan Kurtulun!

Yüz bölgesinin sağlığı için, buhar çok önemli bir etkendir. Nemlendirici etki yaratan buharı içine koyacağınız yeşil çay sayesinde, kırışıklık önleyici hale getirebilirsiniz. Buhar sayesinde yeşil çayı emecek olan cildiniz, ilerleyen süreçlerde kırışıklıkların azalmasına katkı sağlayacaktır.

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, derin bir kaba koyacağınız 2 su bardağı kaynar suya yeşil çay eklemek. Yeşil çayı isterseniz 3 hazır çay poşeti olarak, isterseniz de 3 yemek kaşığı olarak kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra başınıza bir örtü örterek, yeşil çaylı su buharını cildinizle buluşturmanız yeterli. 15-20 dakika buhar banyosu, cildinize yeterli gelecektir. Bu işlemi istediğiniz aralıklarla yapabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz