Kilolu Bayanlar İçin Stil Önerileri

Kilolu Bayanlar İçin Stil Önerileri

Kilolu Bayanlar İçin Stil Önerileri

Kilolu bayanlar artık pek kıyafet bulmada sıkıntı çekmiyor olsalar da hala daha kilolu iseniz koyu renk, bol modeller ve sıkıcı kıyafetler giymelisiniz şeklinde olan düşünce oldukça yanlış bir düşüncedir. Çünkü formunda olan bayanlar gibi kilolu bayanlar da doğru seçim ve kombinler sayesinde burada sunacağımız tüyolara dikkat etmek koşuluyla şıklığı yakalayabilir. Aslında bu sanıldığından da basittir. İşte o tüyolar;

kilolu-bayanlar-icin-stil-onerileri

 

Kilolu Bayanların Şıklık Tüyoları

1. İnceltici etkiye sahip renkler olan siyah, koyu kahve ve laciverti mutlaka gardrobunuzda bulundurmalısınız. Ancak dolabınızı baştan aşağı siyahla doldurmak ve kombinleriniz de tüm parçaları siyah renkten seçmek hatalı bir davranıştır. Bunun aksine, siyah rengi alt giyimde tercih ettiyseniz üstte renkli kıyafetler, üstte siyah tercih edekseniz altta renkli tercih etmelisiniz.

2. Bol kıyafetler zayıf gösterir inanışı yanlıştır ve kesinlikle sizi şıklıktan uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Bol kıyafetler aksine sizi daha kilolu gösterir. Bu nedenle bol kıyafetler yerine kalem etekleri ve tunikleri tercih etmenizde fayda var.

3. Enine çizgilerin sizi olduğunuzdan geniş gösterdiği fenomeni kısmen doğrudur. Ama sadece kalın enine çizgisi olan kıyafetler o etkiyi yaratmaktadır. Bunun dışında ince enine çizgili kıyafetleri düz renklerle konbinleyebilirsiniz.

4. Karışık ve çok renkli büyük desenler kilolu bayanlar tarafından asla tercih edilmemelidir. Ancak küçük desenli ve çok karmaşık olmayan modelleri tercih edebilirsiniz.

5. Hem günlük hayatta hem de davetlerde en çok tercih edilen kıyafetlerin başında jean pantolonlar geldiği için kilolu bayanların jean seçimine değinelim. Öncelikle kilolu bayanların bacak boyunu uzun gösterip daha zayıf görünmelerini sağlayan boot-cut jeanleri tercih etmesi gerekir. Skinny pantolonları ise sadece tuniklerle kombinlemek koşuluyla kullanabilirler.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz