Kilo Vermek İçin Yapılması Gereken Spor Türleri

Kilo Vermek İçin Yapılması Gereken Spor Türleri

İdeal kiloya ulaşmak için spor şarttır. Spor herkesin yapması gereken bir uğraştır. Gününüzün sadece 1 saatini ayırarak spor yapabilir ve istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Spor yaparken mutlaka diyet yapılmalı yenilen şeylere dikkat edilmelidir. Spor öncesi ve spor sonrası atıştırmalara dikkat edilmelidir. Fazla yağ yapan yiyeceklerden de spor yaparken uzak durulmalıdır. Spor yaparken mutlaka bir uzmandan yardım ve destek alınmalıdır. Kilo vermek için yapılması gereken spor türleri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Aerobik;  Spora ufak aerobik hareketlerle başlamak mümkün! Kas grupları çalıştırılmalıdır. Kol ve ayak kasları çalıştırılmalıdır.

Pilates; pilates yağ yakarak vücudun sıkılaşmasını sağlar. Vücut sıkılaşırsa kilo vermek daha kolay olur. Pilates yapan insanların çoğu diyet yapmıyor. Pilates ve çeşitleri mutlaka birinden yardım alarak yapılmalı.

Fitness; sağlıklı ve zinde kalmak için yapılan bir spor türüdür. Çabuk kilo vermeye yardımcı olur. Düzenli ve bir uzamanın gözetiminde yapılması gerekiyor. Fitness programları kişiye özel olarak hazırlanmalı. Kilo boy göz önünde bulundurulmalı.

Yüzme; yüzmeyle çok çabuk kilo vermek mümkün. Yüzerek 250-300 kalori verilebilir. Bu bahsettiğim rakam yarım saatlik bir süreçte olur.

Şınav çekme; bölgesel kilo verdirir. Mekik çekme pozisyonu alınarak nefes kontrol edilir. Bölgeye göre daha yağ yakma hareketleri yapılır. Zorlanma ve vücudu acıtma hareketleri kesinlikle yapılmamalıdır. Herhangi bir zorlanmada doktora mutlaka başvurulmalıdır.

Koşma; yürüyüşlerle başlanan koşular ter atma ve yağ yakma konusunda en ideal spordur. Günlük 1-2 saat koşu yağlarınızı yakmanızda ve kilo vermenizde size yardımcı olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz