Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda cilt bakımı için sıkça kullanılan ürünler arasında önemli bir yer tutan kil, bir çok kozmetik ürünün de içeriğinde yer almaktadır. Evinizde hazırlaybileceğiniz kolay kil maskeleri sayesinde sizler de cilt bakımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kil Maskesi Nelerden Yapılabilir?

Cilt için faydalı maddelerden biri sayılan kil, her cilt tipine uygulanabilmektedir. Cildi temizleyerek toksinlerin atılmasını sağlayan kil aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da yardımcı olmaktadır. Papatya, gül, limon gibi malzemelerle yapılabilen kil maskeleriyle cildinizi besleyebilir, doğal yollarla bakımını sağlayabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kil Maskesi yapmak için kullanacağınız kilin içerisine maden suyu, gül suyu, papatya suyu, limon suyu gibi malzemelerden karıştırarak bir süre bekletin. Elde ettiğiniz macunumsu sıvıyı yüzünüze maske olarak uygulayın. Yatmadan önce tatbik edeceğiniz kil maskesini bir süre yüzünüzde tuttuktan sonra bol soğuk su ile temizleyin. Cildinizin nefes aldığını siz de fark edeceksiniz. Kil maskelerini uygulamadan önce buhar banyosu yapmak kil maskelerinin daha etkili sonuçlar vermesini sağlar.

Kil Maskesinin Faydaları

Kil maskesi cildinizi uyararak kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Cildinizde bulunan gözenekleri açarak cildinizin hava almasını sağlar. Cilt üzerinde oluşan lekeleri geçirir ve sivilceleri yok eder.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz