Kepekten Kurtulmanın Yolları

Kepekten Kurtulmanın Yolları

Çoğumuz en azından bir dönem kepek problemi yaşamışızdır. Kepek saçın altındaki ölü derilerin dökülmesidir. Stres, saç derimize uygun olmayan şampuan kullanımı, mevsimsel değişiklikler, hormonal dengesizlikler, jöle ve sprey gibi saç şekillendirici ürünler kepeğin başlıca oluşum sebeplerindendir.
Kepek oluşumuyla saç derisinde aşırı kaşıntı hissederiz. Kaşıntıyla birlikte dökülen beyaz taneler özellikle siyah kıyafetlerin üzerinde kendisini hemen belli eder. Saça bakımsız ve özensiz bir görünüm kazandırır.

Kepeklerinize veda etmeye hazır mısınız? İşte önerilerimiz. Tabii ki bu problemden kurtulmanın doğal yolları mümkün. Saçınıza kepek yapan şampuanları deneyerek görmüşsünüzdür, bunlardan uzak durun. Saç derinize uygun bir şampuan seçin. 2 adet aspirini ezip sürekli kullandığınız şampuanınızın içine atın. Bu şampuanı saçınıza uyguladıktan sonra 1,2 dakika bekleyip durulayın.

Buzdolabımızdan eksik etmediğimiz limonu, kepek problemine karşı da kullanabiliriz. Limon suyunu saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekletip şampuanla yıkayın. Hem kepekler azalır hem de saçlarınız parlak görünür.

Her duşun ardından saçlarınızı sirkeli suyla durulayın. 2 fincan su ve 2 fincan sirke sizin için uygun olabilir.

Bir diğer yöntem: saça şampuan uygulamadan önce bildiğimiz sofra tuzuyla saç diplerinize masaj yapın. Bu cildi ölü derilerden kurtarır.

Suna Dumankaya’nın kepek problemine karşı olan maske tarifini sizinle paylaşalım. Düzenli şekilde kullandığınızda 4 hafta sonra kepeklerden kurtulabilirsiniz.
Malzemeler
1 tatlı kaşığı biberiye
1 çorba kaşığı elma sirkesi
1 çay kaşığı okaliptus yağı
Yarım fincan soya yağı
1 fincan su
Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ardından tarakla iyice tarayın. Böylelikle kepekler dökülür. Naylonlayarak 2 saat bekletin. Şampuanla yıkayın. Haftada 1 kez uygulayın. Böylece kepekli saçları geride bırakın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz