Kaşlara Düzen Vermek ve Güzelleştirmek İçin Neler Yapılmalı?

Kaşlara Düzen Vermek ve Güzelleştirmek İçin Neler Yapılmalı?

Kadınların doğal makyajlarından biri kaşlarıdır. Doğru görünüme sahip kaşlar, gerçek makyajın da ortaya çıkmasına yardımcı olur. Bu yüzden kaşların düzenli olması çok önemlidir. Peki kaşlara düzen vermek ve güzelleştirmek için neler yapılmalı? Sorunun cevabı yazımızın devamında yer alıyor;

Kaşlar Profesyonel Ellere Emanet Edilmeli

Kaşlarınızı aldırmak ya da toplatmak istediğinizde, mutlaka profesyonel birinin ellerine emanet edin. Çünkü kaş alımında yapılacak en ufak hata, kaşların doğal görünümünü bozabilir ve genel görünümünüze kötü etki edebilir.

Doğru Ürünler Seçmeye Gayret Edin

Kaşlara yönelik makyaj uygulamalarında kalem, jel, maskara ve mum gibi birçok şekillendirici kullanılıyor. Ancak kaşınızın yapısına göre ürünler seçmeniz önemli. Doldun ve kalın kaşlara sahipseniz, aldığınız ürünlerin daha az pigmentli olmasına özen gösterin. Ayrıca sabit kaşlara sahip olmak istiyorsanız, mutlaka suya dayanıklı ürünler seçmelisiniz.

Kaş Renginizi Belirleyin

Kaşlarınızın rengini belirlediğinizde, alacağınız ürünlerin o renge uyumlu olmasını sağlarsınız. Kaş renginize uyan tonlarda ürünler tercih ederseniz, doğal görüntünün bozulmasına engel olursunuz.

İdeal Kaş Şeklini Bulun

Kişinin yüzüne yakışacak en ideal kaş şekli, doğalında var olan şeklidir. Bu nedenle doğduğunuzdan beri olan kaş şeklini, mümkün olduğunca az değiştirmeye özen gösterin. Kaşlara keskin açılar vermek ya da iki kaşın arasını fazlasıyla açmak, düşündüğünüzden kötü bir görünüm ortaya çıkarabilir. Bu nedenle profesyonel ellerden şaşmamak gerekiyor.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz