Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Birisi yüzümüze baktığında yüzümüzün güzel görünmesi kaşlarımızın şekline bağlıdır. Kaşlara verilen şekil yüz ifadelerini yansıttığı ve yüzün görünümünü değiştirdiği için doğru bir kaş şekli önemlidir. Bu nedenle de kaş aldırma yöntemi belirlenmeden önce yüz yapısına uygun olan kaş şekli belirlenmedir.

Yüz yapısına uygun kaş şeklini belirlemek için bir kuaförün yardımını alabilirsiniz. Belirlenen kaş şeklinden sonra kaş aldırma işlemi yapılabilir. Kaş alınırken cımbız ve ip ile kaş alma yöntemleri uygulanmaktadır. Kaşa şekil vermek için cımbız kullanılır. Cımbız ile tüyler tek tek alınırken yüz şekline göre de kaşın şekli verilir. Kaşların yapısına göre değişik cımbızlar kullanılabilir. İnce olan ve daha yeni çıkan tüyler için ince cımbız kullanılırken, kalın olan tüyler için ise kalın cımbız kullanılabilir.

Kaş alırken uygulanabilecek bir diğer yöntem ise ip ile kaş almadır. Bu yöntemi kendiniz tek başınıza yaparken zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bir kuaförün bu işi yapması daha uygun olacaktır. İp ile kaş alınırken göz çevresi iyice gerilmelidir. Bu şekilde hem kıllar ortaya çıkar hem de göz çevresi gerildiği için de canınız daha az yanar. Kaşın etrafındaki tüyler ip ile kolaylıkla alınır. Bu tüyler alındıktan sonra ise cımbız ile kaşa şekil verilebilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz