Kalsiyum İle Kilo Verme

Kalsiyum İle Kilo Verme

Vücudumuzda en ok bulunan minerallerinden olan kalsiyum genellikle kemiklerin gelişimi, kasların kasılması, kan pıhtılaşması ve sinir sistemi gibi alanlarda olan faydaları ile biliniyor. Son zamanlarda yapılan araştırmalar ise kalsiyumun vücudun çeşitli bölgelerindeki fazla yaları yakarak kilo vermeye yardımcı olduğunu açıkladı. Bunun için kalsiyum diyeti hazırlayan pek çok diyetisyen belli başlı noktalara dikkat edildiğinde kalsiyum ile kilo verme işleminde başarılı olunacağın söylüyor.

Peki, Kalsiyum İle Nasıl Kilo Verilir?

  • * Kalsiyum diyeti uygulamak isteyenlerin mutlaka beslenme programlarında süt ve süt ürünlerinin bulunması gerekiyor. Kalsiyum açısından zengin olmasıyla bilinen süt, ayran, yoğurt, cacık, peynir gibi besinlerin ihmal edilmemesi ve yeterli oranlarda tüketilmesi gerekiyor.
  • * Bamya, fasulye, börülce, ıspanak, pazı gibi kalsiyum açısından zengin olan sebzelerle beslenme programlarının desteklenmesi sayesinde kilo vermek daha kolay bir hale geliyor.
  • * Etli bir yemek tüketiliyorsa bunun yanında kalsiyumlu olan maydanoz, marul, tere, roka, nane gibi yeşilliklerin tüketilmesi gerekiyor. Etten gelen vitamin ve minerallerin daha etkili kullanılmasını sağlayan bu yeşillikler kalsiyum ile kilo verme aşamasında oldukça etkili oluyor.
  • * Meyve yemek isteyen kişilerin kalsiyum açısından zengin olan kuru kayısı, kuru erik, kuru incir gibi gıdalar tüketmesi kalsiyum diyeti için başarılı sonuçlar almayı sağlıyor.
  • * Haftada 2 kere nohut, fasulye, mercimek gibi baklagillerin tüketilmesi de kalsiyum ile zayıflamak isteyenler için faydalı oluyor.
  • * Kalsiyum açısından zengin olan badem ise ara öğünlerde tercih edilebiliyor.

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz