Kalça Kaldırma Hareketleri

Kalça Kaldırma Hareketleri

Vücudun daha sıkı ve fit bir hal alması kendimizi daha motive ve güçlü hissetmemiz için oldukça önemli bir konudur. Eğer vücudumuzun herhangi bir bölümünden memnun değilse o bölgeye uygun doğru hareketleri düzenli olarak yapmamız istediğimiz görüntüye ulaşmak için çok önemli bir adımdır. Bu yazımızda sizlere herkesin hayali olan daha toplu bir kalçaya sahip olmak için yapılması gereken kalça kaldırma hareketlerinden bahsedeceğiz. Biraz sabır ve düzenli çalışma ile sizde istediğiniz kalça formuna sahip olabilirsiniz.

Çömelme Hareketi

Çömelme hareketi birçok kasın çalışmasına yardımcı olduğu için önemli bir egzersiz hareketidir. Bu nedenle kalça kaldırma hareketleri içerisinde çok fazla tercih edilmektedir. Bu hareketi yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda vardır.

  • * Çömelirken bacaklar omuzların hizasında olmalıdır.
  • * Kafa ileriye doğru bakmalı ve dik pozisyonda olmalıdır.
  • * Çömelme hareketi yapılırken kalça geriye doğru atılmalıdır.
  • * Dizler ayak parmaklarını geçmemelidir.

 

Tek Bacak Üzerinde Çömelme

Bu harekette tüm ağırlık tek bacak üzerinde toplandığından biraz zor bir egzersizdir. Tek bacak üzerinde çömelme hareketi yapılırken ellerin ileriye doğru uzatılması hareket esnasında kolaylık sağlamaktadır. Boşta kalan bacak ileriye doğru veya bağdaş pozisyonunda tutulabilir.

Kayık Hareketi

Bu hareket yapılırken yüzüstü yere yatılır. Daha sonra kollar ve ayaklar yukarıya doğru kaldırılır. Yani tıpkı bir kayık görünümü alınır. Bu egzersizde popo daha çok sıkıldığı için kalça sıkılaştırmada oldukça etkili bir harekettir.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz