Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahkül, bayanların saçlarına farklılık ve yenilik kazandırmak için yaptığı değişimlerden birisidir. Kahkül modeline karar vermeden önce yüz şeklinizi ve saç yapınızı dikkate almanız gerekir. Kahkül her saça uyabilen bir modeldir, ancak gür ve kıvırcık saçlarda kullanımı biraz zordur.

Genç, modern ve hareketli görünüm kazandırmaya yardımcı olan kahkül dar alın bölgesine sahip bayanlar tarafından pek tercih edilmez. Her saça giden klasik düz kahkül modeli, kadınsı görünüm elde etmek için çoğunlukla yuvarlak ve üçgen biçimli yüz şekline sahip olan bayanların tercihidir. Gözleri ve kaşları ortaya çıkarmak için tercih edilen kısa kahkül ise kare ve üçgen yüz yapısına sahip bayanların tercihi olur. Bu modellerin yanı sıra eğer farklı bir görünüm elde etmek isterseniz, yana doğru eğik ve asimetrik kahkül modelini de kullanabilirsiniz. Kahkülün sağa, sola ayırarak veya düz olarak kullanabilmesi farklı saç modelleri elde etmenize de yardımcı olur.

Her senenin modası olan kahkül, bu senenin trendleri arasında da yer alıyor. Bu sene kahkül modasında katlı kesim modellerini görebilirsiniz. Katlı kesimler saça hacim, dolgunluk ve farklı bir hava katmaya yardımcı olur.

Kısa saça sahip bayanların tercihi yan kahkül veya düz kalın perçem modelleridir. Kısa, düz, düzensiz veya eğik kahkül modeli ile tercih edilen pixie denilen asimetrik kısa saç modelleri, bayanlara çocuksu bir hava kazandırıyor. Miley Cyrus, Charlize Theron gibi ünlülerde bu modele rastlayabilirsiniz. Oval yüze sahip olanların tercihi ve bu senenin trendi olan bob saç kesimine ise eğik kahkül modeli tercih ediliyor. Küt saç kesimine benzeyen bob saç kesimi oval yüzün yanı sıra üçgen ve kare yüz şekillerine de çok yakışıyor.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz