Kabartma Tozu İle Cildinizi Güzelleştirin!

Kabartma Tozu İle Cildinizi Güzelleştirin!

Birçok yararı bulunan mutfak malzemelerinden biri olan kabartma tozu, cilt güzelliği içinde bulunmaz bir nimet. Günümüzde yaşam standartları nedeniyle sıklıkla karşılaşılan cilt sorunlarına, kabartma tozu sayesinde son vermek mümkün. Kabartma tozu ile cildinize uygulayacağınız birkaç yöntemle, cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilir, cildinizi tahriş etmeden daha genç ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Daha sağlıklı bir cilt için kabartma tozuyla hazırlayacağınız birkaç tarif, yazımızın devamında yer alıyor.

Kabartma Tozu İle Cilt Bakımı İçin Kolay Uygulamalar

Bir miktar kabartma tozu kullanarak, cildinizde tıkanmış gözenekleri kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, biraz kabartma tozu ve macun kıvamına gelmesini sağlayacak kadar ılık suyu karıştırmak. Elde edeceğiniz macunu masaj yapar gibi dairesel hareketlerle, cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamanın ardından yüzünüzü, ılık su yardımıyla temizleyin. Böylelikle cildinizdeki gözeneklerin açıldığını ve daha parlak bir cilde sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Cildinizi temizlemek ve yaş nedeniyle oluşan izleri azaltmak istiyorsanız, kabartma tozu ile limon kullanmanız gerekiyor. 2’şer çorba kaşığı kabartma tozu ve kahverengi şekeri, bir fincanın içine alın. Üzerine fincanın 1/4’ü kadar limon suyu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve hafif nemli cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın. Zaman içinde cildinizdeki çizgilerin azaldığını ve cildinizin temizlendiğini göreceksiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz