Kabaran Saçlara Pratik Çözümler

Kabaran Saçlara Pratik Çözümler

Duştan sonra elektriklenen, kabaran ve şekil almayan saçlar birçok kadının sorunudur. Özellikle kalın telli ve kıvırcık saça sahip olanlarda bu sorun daha sık görülür. Kabarık saçlar kolay şekle girmez ve bu da kendinizi güzel hissetmenize engel olabilir. Eğer kabaran saçlara sahipseniz kolayca uygulayacağınız bazı tekniklerle bu sorunla vedalaşabilir ve daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.
 

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran saçlar nemini kaybetmiş saçlardır. Bu nedenler şampuanlama sonrası bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca saçınızı her gün yıkamaktan kaçınmalısınız. Saçınızın doğal yağında beslenmesi için gün aşırı yıkamayı tercih edin.

Saç kurutma makineleri kabarma sorununu daha da artırmaktadır. Duştan sonra saçlarınızı hemen kurutmak yerine bir süre kendi haline kurumasını beklerin. Dilerseniz duştan sonra kabarmayı önleyici saç serum ve spreylerini kullanabilirsiniz.

Sülfat saçları kuruttuğu için kabarma sorununu artırabilir. Sülfat içermeyen şampuanları tercih edin.

Haftada bir kez saça nem veren bir bakım maskesi uygulayın.

Gece duş aldıysanız ve ertesi güne kabarık saçlarla başlamak istemiyorsanız yatmadan önce saçınızı dolayarak topuz yapın.

Saç düzleştirici ve maşalar da metal yerine seramik kaplama olanları tercih edin. Isı veren şekillendiricileri kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu kullanın.

Metal uçlu saç fırçaları elektriklenme ve kabarma sorununu artırmaktadır. Bu nedenle ahşap uçlu saç fırçalarını tercih edin.

Kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahipseniz şekillendirici köpük kullanarak saçlarınızın kabarmadan şekil almasını sağlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz