İstenmeyen Tüylere Çözüm

İstenmeyen Tüylere Çözüm

Lazer epilasyon işlemi vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için son zamanlarda sıkça kullanılan bir tür işlemdir. Lazer epilasyon işlemi tarihsel süreç içerisinde gelişme göstermiştir. İlk dönemlerde özellikle açık tenli kişilerde koyu renkli tüylere uygulanan lazer epilasyon son yıllarda yapılan geliştirmeler ile birlikte tüm ciltler için uygulanır hale gelmiştir.

 

Lazer Epilasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işleminde ışık ve lazer sistemleri ile kıl kökleri tahrip edilerek kıl köklerinin kopmasına neden olunuyor. Lazer ile oluşan enerji deri altında bulunan kıl köküne nüfuz ediyor. Kıl kökünde yer alan renk hücreleri lazerden gelen lazer enerjisini emerek kıl köklerinin dayanıksız kalmasına neden olur. Lazer enerjisi ile gönderilen ışınlar kıl köklerini tahrip ederken çevre dokulara zarar vermeden bu işlem yapılır. Kıl köklerinin yakılması le birlikte uygulanan bölgeden bir daha kıl çıkmaz. Kıl büyüme fizyolojisinde etkili olan anogen, katogen ve telogen şeklinde üç aşamadan meydana geliyor.

İstenmeyen Tüylere Çözüm

Yapılan lazer epilasyon işlemi ile birlikte anogen evresinde bulunan kılların yok edilmesi ile birlikte kılların artık kıl kökünde barınmaması sağlanıyor. Lazer epilasyon sisteminde renk hücrelerinin önemi oldukça önemlidir. Bu nedenle lazer epilasyon genelde koyu renkler olan siyah ve kahverengi kıllar için oldukça idealdir. Lazer epilasyon koyu kıllarda etkili olduğu için beyaz kıllara karşı etkisiz bir özelliği söz konusudur. Yine kızıl ve sarı kıllar da lazer epilasyonun etkisini azaltan renk türünden kıllar olarak dikkat çekiyor.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaz

Hamile olanlara zararlı olup olmadığı henüz belirlenmediği için lazer epilasyonu yapılabiliyor. Özellikle cilt kanseri, sedef gibi cilt hastalıkları yaşayanlar ya da geçirmiş olanların lazer epilasyon yaptırmaları sakıncalı olabiliyor. Bunun haricinde herkese lazer epilasyon yapılabiliyor.

Kaynak: http://www.epibeauty.com/lazer-epilasyon-etiler sitesinden yararlanılmıştır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz