İstenmeyen Tüylerden Limon ve Tuz İle Kurtulun

İstenmeyen Tüylerden Limon ve Tuz İle Kurtulun

Özellikle kadınlarda görüldüğü takdirde, estetik görüntünün kaybolmasına neden olan istenmeyen tüy sorunu, birçok kişinin cilt problemleri arasında yer almaktadır. Lazer epilasyon ile, bu sorun ortadan kaldırılabilir. Ancak bu uygulama çok masraflı olduğu için, herkes tercih etmemektedir. İstenmeyen tüyleri azaltmak ve yok etmek için, çok daha ucuz ve doğal yöntemler bulunmaktadır. Yazımızda bu yöntemlerden birini ve ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. İşte istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlere, limon ve tuzun inanılmaz mucizesi!

Tüy Yok Edici Limon ve Tuz Uygulaması

Bahsedeceğimiz uygulamanın, özellikle ağda işleminin ardından uygulanması tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi ise ağda vb. kıl temizleme işlemlerinin ardından, kıl köklerinin bulunduğu gözeneklerin açılmasıdır. Böylece limon ve tuz ile yapılan karışım, kıl köklerine rahatlıkla nüfuz edecektir.

Uygulamanın Yapılışı;
Bu uygulamayı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan şey, 1 adet limon ve iki çay kaşığı tuz. Gerekli karışımı hazırlamak için, limonu ikiye bölerek bir kaba suyunu sıkmanız gerekiyor. İçine iki çay kaşığı tuzu ekledikten sonra, iyice karıştırmalısınız.

Tüylerinizi kökten aldığınız bölgelere (yüz vb. bölgelere ağda işlemi yapmadan uygulamanız önerilir) karışımı bir pamuk yardımıyla sürmeniz yeterli olacaktır. Bu işleme üçüncü ağda uygulamanıza kadar devam etmeniz önerilir. Hergün ağda işlemini yaparak, üç gün boyunca bu işlemi uygulamalısınız. Böylelikle tüyleriniz daha geç çıkacak ve git gide seyrekleşecektir. Sürdüğünüz karışımı kalın derinin olduğu bölgelerde 2 saat, hassas bölgelerde ise 15 dakika bekletmeniz yeterlidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz