İskandinav Stili Ev Dekorasyonu

İskandinav Stili Ev Dekorasyonu

1950′ li yıllarda yavaş yavaş kendini gösteren İskandinav tarzı, herkes ulaşılabilir tasarım kavramı ile günümüze kadar uzanan bir yolculuğa imza attı. Gerek hareketliliği gerekse kendine özgü yalınlığı ile stilini, modernliğini, sade ve kararlı duruşunu günümüze değin sürdürdü. Günümüzde ise birçok marka, dünyanın birçok ülkesinde açtıkları şubeleri ile de İskandinav tasarımın öncülüğünü yapmakta. İskandinav evleri, sıcaklığı ve rahat görünümleri ile en çok soğuk kış aylarında keyifle yaşayabileceğiniz aydınlık atmosferleri ile koltuklara dekora edebileceğiniz şal ve pelüşlerle sıcaklığın ve iç huzurun tadına varabileceğiniz bir çok dizaynla dolu. Siyah ve renkli aksesuarlar, beyaz mobilyalar ve beyaz duvarlar bunlardan yalnızca birkaç tanesi. İskandinav ülkelerindeki soğuk havanın etkisinden midir bilinmez, beyaz duvarların yanısıra iç açıcı sıcak renklerle İskandinav tarzı yansıtılıyor. Lüks duvar kâğıtları, gösterişli aksesuarlar yerine, detaycı bir tarz olan İskandinav tarzı dekorasyonda, çerçeve ve tablolara, renkli halılar ile farklı objelere önem veriliyor.

Beyaz duvarlar, ahşap mobilyalar, isteğe göre siyahla beyaz ya da cıvıl cıvıl birkaç renk tonu ile birleşerek, ev ortamına sadeliğin dışında canlılık ve yaşanılabilirlik katıyor. Bu stilde ev dekore etmek istiyorsanız ki, gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz, geniş koltuklar, renkli yastıklar, duvara monte edilebilen aksesuarlar, daktilo vb. detaylar kullanabilirsiniz. Hatta ve hatta oturma odanıza siyah beyaz hayvan postundan bir halı bile düşünebilirsiniz. Dilerseniz sizleri İskandinav tarzı ev dekorasyonları ile buluşturup kısa fakat ilham verici bir gezintiye çıkaralım.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz