Işıl Işıl Bir Cilt İçin Muz Maskesi

Işıl Işıl Bir Cilt İçin Muz Maskesi

Besin olarak son derece faydalı olan muz, cilt bakımında da o kadar etkili bir meyvedir. Muzun içinde önemli vitaminlerden biri olan, A vitamini bulunmaktadır. A vitaminin koyu lekeler üzerinde solduru etkisi vardır. Ayrıca cilt yüzeyinde oluşan pürüzlerin yok olmasında da etkilidir. A vitaminin yanı sıra B vitaminide ihtiva eden muz, cildin yaşlanması önler. Kuruluğun azalmasına yardımcı olur ve cildi nemlendirir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde de güneşin zararlı etkilerine karşı cildi koruyarak, kırışıklık sorununun önüne geçmenizi sağlar. İşte cildinizi ışıl ışıl yapacak muz maskesi tarifi!

Muz Maskesi

Malzemeler

* 1 adet muz
* 1 çay kaşığı limon suyu
* 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı
İlk olarak muzun kabuklarını soyun ve bir çatal yardımıyla ezin. Ardından tüm malzemeleri ayrı bir kaba alarak, çatal yardımıyla iyice birbirine yedirin. Hazır hale getirdiğiniz maskeyi kullanmadan önce, cildinizi doğal bir sabunla yıkayıp kurutun. Muz maskesini cildinize parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın. Ovarak uygulayacağınız maske yapışkan bir hal aldığı için, saçlarınızı toplamanız yararlı olacaktır. Maskeyi cildinizde 10-15 dakika beklettikten sonra, ılık su yardımıyla temizleyin. Maskenin etkilerini daha uzun süreli görebilmek için, haftada 2 kez uygulamanız gerekmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz