Instagram Bedava Takipçi Kazanma Yöntemleri

Instagram Bedava Takipçi Kazanma Yöntemleri

Instagram şuan aylık 700 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bunların birçoğu takipçi sayısına oldukça önem veriyor. Profillerindeki takipçi sayıları onlar için çok değerli. Oldukça popüler olan bazı kullanıcıların takipçi sayısına baktığınızda yanında K ya M ifadeleri görürsünüz. Bunların anlamı takipçi sayısı binden fazlaysa K, milyondan fazlaysa M ile kısaltılır. Yani 10 bin takipçisi olan bir kullanıcının profilinde 10K görürsünüz. Peki bu kullanıcılar K’lı ve M’li takipçi sayılarına nasıl ulaşıyor ? Bunun 2 açıklaması vardır. Birincisi para ile takipçi satın alabilir, ikincisi organik yöntemler ile bedava takipçi kazanır. Biz bu yazımızda instagram bedava takipçi kazanma üzerine en kritik 5 ipucunu paylaşacağız. Bu yöntemler ile takipçileriniz kaybetmeyecek ve üstüne yenilerini kazanacaksınız.

Instagram Bedava Takipçi Kazanma Yöntemleri

Sık paylaşımlardan kaçının

En çok yapılan hataların başında sık yapılan paylaşımlar gelmektedir. Çevrenizdeki insanlara her dakikanızı, yediğiniz veya gittiğiniz bir yerde olan biteni an be an aktarmak bir zaman sonra karşınızdaki kişiler sıkar ve sizi takip etmeyi bırakır. Bunu yerine günün belirli zamanlarında sadece en değerli olduğunu düşündüğünüz içerikleri paylaşın. Bunun için genel olarak en uygun saatler akşam 8’den sonra yapılan paylaşımlardır. Bu saatten sonra birçok kişi işten dönmüş ve olup bitenlere bakmak için sosyal medya hesaplarında dolaştığı saatlerdir.

Etkileşimde bulunun

Yazının başında bahsettiğimiz gibi keşfet bölümünde yapılan köklü değişiklikler ile artık yeni insanlar görebilirsiniz. Üstelik bunlar sizin beğendiğiniz veya takip ettiğiniz diğer kişilere benzer olanlardır yani sizin ilgi alanınıza göre belirlenir. Siz bu kişilerle ne kadar çok etkileşimde olursanız sizin de paylaşımlarınız ve hikayeleriniz başkalarının keşfet bölümünde üst sıralarda yer alacaktır. Böylelikle aynı ilgi alanına sahip yeni takipçiler edinmeye başlarsınız.

Repost Yapın

Eski paylaşımlarınıza geriye dönüp şöyle bir göz atın. En çok beğeni aldığınız paylaşımlarınızı tekrar canlandırarak yeni kullanıcılarında görmesini sağlayın. Bu hem beğeni sayınıza hem de keşfet bölümünde görünmenizi sağlayacaktır.

Yorum yapın ve isteyin

Paylaştığınız gönderileriz hakkında takipçilerinize sorular sorup onlardan görüşlerini isteyin. Ayrıca yorumlara sevdiğiniz arkadaşlarınız etiketleyin gibi küçük ricalarda bulunursanız yeni kişilerle buluşmanıza ve takipçi kazanmanıza imkan sağlayabilirler.

Popüler Etiketleri Kullanın

Son olarak instagram’ın olmazsa olmaz özelliği hashtag yani etiketlerinden faydalanın. Böylelikle kullandığınız etiketlerden arama yapan diğer kullanıcılar sizlerin de paylaşımlarına ulaşacaklar. Fakat herkesin paylaşımlarınızı görebilmesi için hesabınızın gizli olmaması gerekiyor. Aksi takdirde bunları sadece takipçileriniz görecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz