İnce Telli Saçlara Özel Bakım Kürü

İnce Telli Saçlara Özel Bakım Kürü

Günümüzde birçok kadının sahip olduğu ince telli saçlar, çeşitli çevresel etkenler nedeniyle diğer saç tiplerine göre çok daha kolay kopabilir ve zamanla saç derisinde seyrelmeye neden olabilirler. Bu tür problemlerle savaşmanın en güzel yöntemlerinden birisi ise ince telli saçlara özel bakım kürü tekniğidir. Kadın ya da erkek dileyen herkes tarafından tercih edilebilecek olan bu özel bakım kürü sayesinde saçların dayanıklılığını arttırmak ve dış etkenlere karşı çok daha dirençli bir hale getirmek mümkün olabilir.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Kürü

İnce telli saçlara özel bakım kürü bir yandan saç direncini arttırırken bir yandan da saçları besler ve daha hızlı uzamalarına yardımcı olur. Her evde kolaylıkla bulunabilecek malzemeler ile hazırlanabilen bu kür için yalnızca kırmızıbiber, zencefil ve beyaz sirke yeterlidir. Tarifin uygulanışı için bir tutam kırmızıbiber, bir tutam zencefil ve 1 çay fincanı beyaz sirke bir kap içerisine döküldükten sonra homojen bir hale gelene kadar karıştırılır ve daha önceden ıslatılmış olan saç diplerine masaj yöntemiyle uygulanır.

İnce telli saçlara özel bakım kürü uygulaması tamamlandığında güneşe çıkılarak yaklaşık yarım saat boyunca saçların kuruması beklenir. Güneşe çıkabilecek durumu olmayanlarsa, evlerinde bir fön makinesi yardımı ile de saçlarını kurutabilirler. İnce telli saçlara özel bakım kürünün saçta kurutulmasının ardından ılık su ile yıkanması ve her hafta 1 kez olacak şekilde tekrarlanması kısa sürede saçlar üzerinde olumlu etki görülmesini sağlayacaktır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz