Hindistan Cevizi Yağı İle Yapılabilecek Kürler

Hindistan Cevizi Yağı İle Yapılabilecek Kürler

Besleyici bir bakım ürünü olarak  kozmetik ve estetik alanında kullanımı yaygınlaşan doğal mucize hindistan cevizi yağı. Hoş kokusuyla katı halde yaygın olarak tercih edilir. Farklı karışımlar sayesinde etkisi ve kullanım alanı değişir. Tek başına uygulandığı zaman ciltte, saç ve tırnaklarda memnuniyet yaratan sonuçlar elde edilir. Hindistan cevizi yağıyla hazırlanan bazı kürleri sizlerle paylaşalım:

 

Saç Maskesi

Saçınızın uzunluğuna göre ölçüyü oranıyla arttırabilirsiniz. Omuz hizasındaki saçlar için 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 6 damla E vitamini ekleyerek karıştırın. Biraz ısıtın ve masaj yaparak saç derisinden uçlarına kadar uygulayın. Boneyle kapatarak sabaha kadar bekleyin. Ertesi gün durulayın. Saçın beslenmesini ve uzamasını sağlayacaktır. Haftada iki sefer tekrarlayabilirsiniz.

Cilt Maskesi

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı taze sıkılmış limon suyunu karıştırın. Temiz cildinize ovalayarak yayın. 10 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Haftalık tek uygulama yeterlidir. Cildinizin tazelenmesini sağlar.

Vücut Kürü

1 fincan katı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı E vitamini, isteğe bağlı koku vermesi için eteri yağı gereklidir. Tüm malzemeleri bir çırpma teliyle hızlıca çırpın. Kıvama geldikten sonra cam kavanoza alarak buzdolabında muhafaza edin. İhtiyaç halinde kırışıklıklar ve cildin tazelenmesi için kullanılır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz