Hassas Ciltlere 10 Güneş Koruyucu Önerileri

Hassas Ciltlere 10 Güneş Koruyucu Önerileri

Yaz geldi sıcaklar iyiden iyiye bastırıyor. Bu mübarek ramazan ayında sıcaklar ile birlikte dışarıda durmak imkansız neredeyse. Güneş’te iyiden iyiye kızartmaya başladı artık. Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden güneş koruyucularını bu makalemizde değerlendirdik. Zararlı ışınların vücudunuza zarar vermemesini istiyorsanız tavsiyelerimizi iyi değerlendirmelisiniz.

Bronzlaşacağım derken alınan kalitesiz güneş kremleri cildinizin yapısına uymayan kalitede ki güneş koruyucuları malesef ileri derecede hastalıklara yola açabiliyor. Ciddi derecede cilt kanseri gibi risk taşıyan hastalıklara kadar gidebiliyor. Bu yüzden bu tavsiyelerimize uymalısınız.

Cildi hassas olan kişilerin yeterince zararlı UVA ve UVB ışınlarına maruz kaldığı bir gerçek var. Yağlı losyonlar ciltte sivilceleri aşırı derecede tetikleyebiliyor. Kokulu, boyalı ve alkol içerikli ürünler ise alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır.

İşte sizler için hazırlamış olduğumuz özellikle hassas cilt yapısına sahip bireylerin kullanması gereken 10 güneş koruyucusu ;

10. Dermalogica Super Sensitive Faceblock

İçeriğinde çinko oksit, titanyum oksit, lavanta, yeşil çay ve meyan kökü gibi maddelerin tamamen doğal bir kombinasyonundan oluşuyor. Dermalogica Super Sensitive Faceblock Kokusuz ve renksiz özelliği ile kullanılabilir.

Dermalogica Super Sensitive Faceblock

9. Neutrogena Sensitive Skin Sunblock

UVA ve UVB ışınları ciltler için tehlike saçıyor. Bu ışınlara karşı geliştirilmiş olan aşağıda ki ürün total vücut koruması için son derece hafif nonkomedojenik losyon, titanyum oksit engelleyici bileşenlere sahip. Hassas cildiniz var ise bu ürün kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken şey ise göz çevresi bölgesine bu kremi uygularken dikkat etmelisiniz.

9. Neutrogena Sensitive Skin Sunblock

 8. Solbar AVO

Çinko oksit ve titanyum oksit gibi fiziksel güneş koruyucuları hassas ciltler için önem arz ediyor. Bu cilt tiplerine bazen cevap veremeyebiliyor güneş koruyucuları. Tüm cilt tiplerinde iyi bir tepki vermeyedebiliyor. Solbar AVO’daki aktif bileşen avobenzone ile UVA ışınlarına karşı ve içeriğindeki kimyasal blokerler ise UVB ışınlarına karşı koruma özelliği taşıyor.

Solbar AVO

7. Hawaiian Tropic Oil Free Sensitive Skin Continuous Spray Lotion

Akne ile başı dertte olanlar için birebir bir ürün.

Hawaiian Tropic Oil Free Sensitive Skin Continuous Spray Lotion

 6. Blue Lizard Australian Sunscreen

İçerisinde çinko oksit ve titanyum oksit barındıran krem, hassas ciltler için ideal oluyor.

Blue Lizard Australian Sunscreen

 5. Anthelios 50 Mineral Ultra Light Sunscreen Fluid

Rutin cilt bakımları önemlidir. Yüzünüzde ki kızarıklıklar ve sivilcelerden oluşan kızarıklıklar için bu ürün tavsiye edilir. UVA ışınlarına karşı korumalı olan krem, antioksidan minerallerde içeriyor. Bakıma önem verenler için faydalı olduğunu düşünüyorum.

Anthelios 50 Mineral Ultra Light Sunscreen Fluid

 4. Vanicream Sensitive Skin Sunscreen SPF 60

Ultra hassas cildiniz var ise tek kelime ile bu ürün diyebilirim. Ultra hassas ciltler için güneş kremi önerisi tabi ki de bu kremden geçiyor.

4. Vanicream Sensitive Skin Sunscreen SPF 60

 3. Cotz Face Cotz Sensitive Skin Sunscreen

Bu losyonlu krem ise özellikle kimyasal peeling veya mikrodermabrazyon olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Dikkat etmelisiniz. Güzel olacağım diye yüzünüzü batırmayın.

3. Cotz Face Cotz Sensitive Skin Sunscreen

2. Banana Boat Baby Tear-free Sunblock

Yine hassas ciltlerin en çok tercih ettiği ürün. Bebekler içinde kullanılan bu ürün; UVA ve UVB koruması sağlamakta olmasıyla birlikte hipoalerjeniktir ve su geçirmez özelliğini de taşıyor.

2. Banana Boat Baby Tear-free Sunblock

1.Cleure Natural Zinc Oxide Sunscreen

Doğal ürünler her zaman doğal tepkiler doğurur. Bu tezi doğrular nitelikte ki güneş koruyucu ürünü ise 1.Cleure Natural Zinc Oxide Sunscreen olarak karşımıza çıkıyor. %100 shea yağından üretilen krem, cildinizi tahriş etmeden sizi daha güzel gösterecek.

Cleure Natural Zinc Oxide Sunscreen


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz