Hamilton Güneş Kremi

Hamilton Güneş Kremi

Hamilton, 1932 yılında kurulmuştur. O yıllardan beri güneşten korunmak adına kremler ve koruyucular üretmektedirler. Hamilton dünyanın da ilk güneş koruyucusudur. 80 yıllık bir tecrübe ile Avustralya’da kurulmuştur. Hamilton güneş kremleri formüllerini sürekli geliştirmekte ve daha etkili bir korumanın peşindedir. Dünyaya gelen güçlü ve zararlı güneş ışınlarına karşı insanları korumakta olan Hamilton güneş kremi 2007 yılından itibaren ülkemizde de satılmaktadır.

Güneş, hem biz hem de evrende ki diğer canlılar için oldukça önemlidir. Bu sebeple güneşin faydaları saymakla bitmez. Fakat bu faydalarının yanında zararları da vardır. En büyük zararını da güneşe fazlaca maruz kaldığımızda hissediyoruz. Örneğin bir deniz kenarında, sahilde uzanmış güneşlenirken ve ya güneşin altında saatlerce çalışmak zorunda kaldığımızda hatta güneşin ışınlarına maruz kaldığımız her an zararlı ışınların etkisini hissetmekteyiz. Güneşin zararlı ışınlarına aşırı derecede maruz kalırsak güneş çarpması ve vücudumuz da güneş yanması oluşabilir. Bu durum en çok çocuklarda ve de yaşlılarda gözükür. Güneş çarpma ve yanması cildi erken yaşlandırır. Güneş lekeleri oluşturur ve kırışıklıkların oluşmasına hatta artmasına sebep olur. Bu da cildimizin kötü gözükmesine sebep olmaktadır. Bu saydıklarımız dışında zararlı güneş ışınlarının en tehlikeli etkisi de deri kanseri oluşması ihtimalidir. Bu tıp dünyasında ve herkesçe bilinen ciddi bir durumdur. Bütün bu zararlardan korunmak elbette ki mümkündür. Korunmanın en iyi yöntemi düzenli olarak güneş kremi kullanmaktır.

Güneş kremi seçerken dikkat etmemiz gereken önemli ayrıntılar vardır. Bu kurallara dikkat etmeliyiz çünkü dikkat ettiğimiz sürece en yüksek faydayı görebiliriz. Örneğin güneş kremi seçerken minimum 30 faktörlü güneş kremi seçmeliyiz. Ayrıca güneş kremini güneşe çıkmadan yaklaşık olarak on beş-yirmi dakika öncesinde uygulamalıyız. Birde cildimizi yıkadığımız durumlarda veya denize girip çıktığımız zamanlarda güneş kremini tazelememizde fayda vardır. Bu da bir diğer önemli ayrıntıdır. Güneş kremlerinin etkili olma süresi yaklaşık olarak 2 saat civarıdır. Bu sebeple de tekrar edilerek tazelenmesi önemlidir. Birde güneş kreminizi seçerken cildinizin tipine göre davranmanız gerekmektedir. Eğer yağlı bir cildiniz var ise yağsız ve su bazlı kremleri tercih etmeli, kuru bir cildiniz var ise de krem bazlı güneş koruyucu ürünleri tercih etmelisiniz.

Güneş ışınları her mevsimde cildimize etki etmektedir. Yani cilt üzerinde görülen etkisi yalnızca sıcaklıklarla ve ya da mevsimler de ilgili değildir. Çoğumuz güneş kremlerini sadece güneş ışınlarının yoğunlukla görüldüğü yaz mevsiminde tercih ederiz. Fakat güneş kremlerini kışında kullanmak oldukça önemlidir. Kış güneşi dahi olsa zararlıdır ve cildi korumak önemlidir. Hava bulutlu da olsa güneş ışınları bulutlar üzerinden geçerek cildimize ulaşır ve zararlı etkilerini gösterir. Bu sebeple bu zararları en aza indirmek adına kışında güneş kremlerini en azından el ve yüz gibi daha çok güneş gören yerlerde kullanmanızı önermekteyiz.

Cilt kanserleri en çok güneşin de ülkesi denilen Avustralya’da görülmektedir. Burada dünyada ki bütün kanser türlerinin %80’i görülmektedir. Özellikle dünyanın bu bölgesinde risk oldukça fazla olduğu içinde güneşten korunma bu bölge için fazlasıyla önemlidir. Suya dayanıklılık ve tere dayanıklılık Hamilton güneş kremlerinde oldukça başarılı bir şekildedir. Ciltte fazlasıyla koruyucu bir film tabakası oluşturmaktadır.

Hamilton güneş kremigğneş krem cildinizi güneşin zararlı ışınlarından etkin bir şekilde korumaktadır. Cildin bağışıklık sistemini korumakta olan güneş kremi, cildi kanserden korumaya da yardımcıdır. Hamilton güneş kremi tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak hazırlanmıştır. Yüzde, ellerde ve bütün vücutta rahatlıkla kullanıma uygundur. Hamilton güneş kremi hızlı emilen özel bir formüle sahiptir ve terlemeye karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Suya da 4 saat dayanıklılığı bulunan bu güneş kremini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/hamilton


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz