Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Özellikle yaz mevsiminde yapılan keyifli tatillerin yeri bir başkadır. Deniz, kum ve güneş her yılın vazgeçilmezlerinden biridir. Deniz ve havuz keyfi yapmanın ardından ortaya çıkan güneş lekeleri ise, gerçekten büyük bir problemdir. Özellikle açık ten rengine sahip kişilerde yüz ve omuz bölgesinde görülen güneş lekeleri, görsel açıdan kötü bir görünüm yaratabilir. Ancak güneş lekelerinden kozmetik yöntemler ya da doğal yollarla kurtulmak mümkün. İşte bu yazımızda, sizlere güneş lekeleri için doğal çözüm önerilerinden bahsedeceğiz. Detaylar için yazımızın devamına göz atın.

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Maskeler

Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

3 damla limon suyu
1 yumurta akı
1 tatlı kaşığı süzme yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yumurtanın akını uygun bir kaba alıp, köpük halini alana kadar çırpın. Ardından diğer malzemeleri kaba ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüz, boyun, omuz, sırt gibi bölgelerde görülebilecek lekelerin üzerine bolca sürün. Karışımı cildinizde kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra cildinizi ılık suyla temizleyin.

Limon Suyu ve Maya Maskesi

20 gram yaş maya
1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı güneş lekelerinin üzerine uygulayın. Bu maske özellikle omuz bölgesinde ve ellerinizde oluşan güneş lekeleri üzerinde etkilidir. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra, yarım saat bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın.

Bal ve Yoğurt Maskesi

60 gram yoğurt
2 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri iyice karıştırın ve lekelerin fazla olduğu bölgelere uygulayın. Yedirerek uygulayacağınız bu maskeyi, cildinizde yarım saat bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez yapmalısınız. Düzenli uygulamanız halinde cildinizdeki güneş lekelerinin tonu açılmaya başlayacak ve ilerleyen zamanlarda lekeler kaybolacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz