Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir?

Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir?

Bayanların en çok dert ettiği konulardan biri olan güneş lekelerinden bahsetmek istiyorum. İlk öncelikle güneş lekesi teriminin ne anlama geldiğinden bahsedip daha sonra güneş lekeleri nasıl giderilir sizlere bilgi vereceğim.

Güneş lekeleri, genellikle koyu tenli bayanlarımızda daha çok görülür. Güneşe maruz kalan bölgelerde kendini belli eder ve en kötü özelliği ise gitmeyen bir lekedir. Toplumumuzda en çok yapılan hatalardan biri ise çil ile güneş lekelerini birbirine karıştırmaktır. Çil, güneşe maruz kalınan bölgelerde çıkan, kışın ise kaybolan bir lekedir. Çil ile güneş lekesi şekil bakımından birbirinden ayrılır. Mesela çil daha küçüktür, güneş lekesi ise daha büyük ve dağılmaya meyilli bir yapıdadır.

Peki, sizde bu güneş lekelerinden kurtulmak ister misiniz? Gelin hep beraber güneş lekeleri nasıl giderilir, hep beraber öğrenelim.

İlk öncelikle güneş lekesinin tedavisinde bazı sorulara cevap bulmamız gereklidir. Bunun için güneş lekesinin ne zaman oluştuğuna ve hangi etkenlere bağlı olarak oluştuğuna çok dikkat etmek gereklidir. Mesela açık renk tenli bir bayanda güneş lekesi varsa lazer işlemi uygulanarak güneş lekesi geçirilebilir. Ayrıca güneş lekesi tedavisinde kimyasal peeling, bitkisel peeling kullanılmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz