Güneş Kremlerinin Seçimi ve Kullanımı

Güneş Kremlerinin Seçimi ve Kullanımı

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, cilt sağlığı için çok önemlidir. Özellikle yaz sıcaklarında tatil vesilesiyle, birçok insan bu ışınlara maruz kalmaktadır. Tatil bir vazgeçilmez olunca, devreye güneşten koruyucu ürünler girmektedir. Peki bu ürünleri alırken nelere dikkat etmek gerekir? Aldığınız ürünleri doğru şekilde nasıl kullanabilirsiniz? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz;

Güneşten Koruyan Ürünler Dikkatle Seçilmeli!

Güneşten koruyan ürünlerin hepsi, beklenen etkiyi göstermeyebilir. Daha uygun fiyatlarda olduğu için, etkisi çok düşük olan ürünleri almak yanlıştır. Cilt sağlığınıza önem veriyorsanız, gerçekten koruyucu etkisi olan ürünler satın almalısınız. SPF denilen güneşten koruma faktörü, cildin güneşten kaynaklı yanık ve kızarıklıklara karşı korunmasını sağlamaktadır. Güneşten koruyan krem, yağ vb. ürünleri satın alırken, 15 faktör ve üzeri olmasına dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra cilt yaşlanmasının ve yanıklardan dolayı kanser riskinin yükselmesi gibi durumların önüne geçmek istiyorsanız, alacağınız ürünlerin geniş spektrumlu olmalarına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Güneşten Koruyan Ürünler Nasıl Kullanılmalı?

Güneşten koruyucu ürünlerin etkisini azaltan birçok faktör bulunmaktadır. Ürünün az miktarda kullanılması, koruyucu etkiyi azaltan faktörlerden sadece bir tanesidir. Doğru kullanım şekli, deride santimetrekare başına 2mg koruyucu ürün kullanmaktır. Bunun yanı sıra kullanılan koruyucunun, birçok kez unutulan şakaklar, kulaklar, boynun yan kısımları ve sırt bölgesine de sürülmesi gerekmektedir.

Güneş koruyucu ürünlerin, güneşe çıkmadan önce sürülmesi gerekir. Bu süre ile güneş altına çıkma zamanının arası, 15 ile 30 dakika olmalıdır. Koruyucunuzu sürüp bu süreyi tamamladıktan sonra, rahatlıkla güneşlenmeye çıkabilirsiniz. Son olarak dikkat edilmesi gereken şey, güneş koruyucularının 2-3 saat aralıklarla tazelenmesi gerektiğidir. Bu işlemin tekrarlanmasının sebebi, güneşten kaynaklanan terleme, vücudun suyla teması ve havluyla kurulama işlemleridir. Bu detaylar cillte bulunan koruyucu oranını azalttığı için, gereken saat aralıklarında koruyucu sürme işlemi yenilenmelidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz