Güneş Kararması Nasıl Geçer?

Güneş Kararması Nasıl Geçer?

Güneş kararması güneş ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle ortaya çıkan ve çoğu insanın şikayet ettiği bir cilt problemidir.  Peki güneş kararması nasıl geçer? Yazımızda sizlere bu konuyla ilgili bazı bilgiler vereceğiz.

Güneş Kararması İçin Önlemler

* Güneş kararmasının en büyük etkeni güneş ışınları olduğu için güneşlenme sürenizi oldukça kısa tutmalısınız.

* Güneşli havalarda dışarıya çıkacaksanız kesinlikle güneş kremi kullanın.

* Güneş kararması inatçı bir cilt problemi olduğu için kararan bölgeye peeling uygulaması yaptırabilirsiniz.

* Güneş kararmasını geçirmek amacıyla soğan maskesinden faydalanabilirsiniz. Bu maske için soğanları soyun ve püre haline getirin. Bu işlem sırasında soğanın suyu çıkacaktır onu süzüp bir kaba alın. Daha sonra soğan suyunun olduğu kap içerisine bir miktar elma sirkesi ilave edin. Daha sonra bu karışımı pamuk yardımıyla kararma olan bölgeye sürün. Yarım saat kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

* Güneş kararması için uygulanan bir diğer maske de kırmızı şarap maskesidir. Bu maske için Şeftali ve elmayı rendeleyip bir kap içerisine alın. Üzerine bir miktar toz şeker ve kırmızı şarap ekleyin. Daha sonra bu karışımı bir kavanoz içerisine alın ve güneş alan bir yerde 5 gün bekletin. Bu maskeyi cildinize uygulayıp yarım saat bekledikten sonra ılık su ile duş alın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz