Gün İçinde Değişen Fondöten Rengini Korumak İçin Öneriler!

Gün İçinde Değişen Fondöten Rengini Korumak İçin Öneriler!

Kadınların olmazsa olmazı ve büyük kurtarıcıları makyaj malzemeleridir. Hem güzel görünmek hem de iddialı bir hal almak adına, makyaj kadınların hayatında önem taşır. Ancak kullanılan makyaj malzemelerinden biri olan fondöten, bazı nedenlerden dolayı oksitlenir ve turuncu bir renge dönüşür. Bu da kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Gelin birlikte fondöten rengini korumak için neler yapabileceğinizi öğrenelim;

Makyaj Bazı Kullanmayı Unutmayın

Cildimiz gün içinde doğal yağlar salgılayabilir. Bu durumda fondötenle etkileşime giren yağlar, renk değişimine sebep olacak oskitlenmeyi ortaya çıkaracaktır. Ancak makyaj bazı kullanırsanız, bu ihtimali yok etmeniz mümkün. Makyaj yapmadan önce cilde bariyer etkisi yaratan bir makyaj bazını, mutlaka kullanmanız gerekiyor.

Ciltteki Fazla Yağı Alın

Makyaj bazını sürdünüz ve sıra ciltteki yağ fazlalıklarını almaya geldi. Bunun için yapmanız gereken, bir kağıt havluyla cilt yağını temizlemek. Bu işlemi yaparken nazik davranın ve cildinizi makyaj bazından arındırmayın.

Makyajı Sabitlemek Önemli

Cilde fondöteni uygulamak yeterli olmayabilir. Bu ihtimali düşünerek, sabitleyici bir pudra kullanmayı ihmal etmeyin. Böylelikle ciltten çıkabilecek yağı olduğu yerde hapsedebilirsiniz.

Fondötende Renk Tonu Birkaç Renk Açık Olmalı

Tüm bunları uygulamanıza rağmen, fondöten renginin koyulaşmasına engel olamayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey, cildinizden 1 ya da 2 ton açık renkte bir fondöten kullanmak olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz