Gül Suyu İle Kırışıklıklara Veda

Gül Suyu İle Kırışıklıklara Veda

Yıllar geçiyor ve zaman hızla ilerliyor. Zamana karşı durmak imkansız ama etkilerini yavaşlatmak mümkün. Zaman en çok insan vücudu ile ilgili değişimlere neden oluyor. Bunlardan en önemlisi ise kırışıklıklar. Eczanelerde satılan kırışık önleyici kremler ya da farklı operasyonlar ile kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Ama doğa bize bünyesinde öyle mucizeler sunuyor ki tüm bunlara ihtiyaç kalmıyor. İşte doğada bulunan mucizelerden biri, gül.

Gül yapraklarında barındırdığı özler sayesinde doğal bir arındırıcı yani tonik. Piyasada satılan hiçbir dermatolojik ürüne ihtiyaç duymadan düzenli olarak kullanılan gül suyu ciltte olağan üstü değişimlere neden oluyor.

Birincisi tonik görevi gördüğünü söylemiştik. Bu özelliği ile cildi kir ve yağlardan arındırarak hem sivilce oluşumunu önlüyor hem de cildin nem dengesini sağlayarak ölü hücrelerden arındırıyor. Rahat nefes alan bir cilt ise daha dinç ve güzel bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda yine düzenli kullanıldığında ciltte oluşan lekelerinde azalmasına neden oluyor.

Gelelim kırışıklıklara. Yine gül yapraklarında bulunan özler sayesinde kırışıklıkları tamamen yok ediyor ve oluşumunu da engelliyor. Bunu isterseniz gül suyunu pamuk yardımı ile yüzünüze sürerek yada gül suyu ile hazırlanan maskeleri haftada bir gün cildinize uygulayarak sağlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz