Gözenekleri Sıkılaştıran Maske

Gözenekleri Sıkılaştıran Maske

Yapı olarak yağlı ciltlerde gözenekler olması gerektiğinden daha açık ve geniş bir duruma sahip olurlar. Gözeneklerin geniş olmasının sonucu ise hassa bir bakımı gerektirir. Öncelikle ciltteki gözenekleri sıkılaştırıcı ve yağlı yapısını da dengeleyici bir maske uygulamak,cildin sıkılaşmasına ve açık gözenek görüntüsünden kurtulmaya ulaşılmasını sağlayacaktır.

 

Gözenekleri Sıkılaştıran Maske Tarifi

Yoğurt ve limon iki ana malzemedir. Yoğurt içeriği sayesinde ciltteki yağ dengesini sağlayacaktır. Pürüzsüz bir cilt için doğal bir formüle sahip olan bu maske, sizin için oldukça da pratik.

Malzemeler

1 yemek kaşığı yoğurt
Yarım limon

Hazırlanışı ve Uygulanması

Bir cam kabın içerisine bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyu sıkın. İkisini iyice karıştırın.Ardından temiz cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz