Göz Nezlesi Belirtileri Nelerdir?

Göz Nezlesi Belirtileri Nelerdir?

Göz nezlesi, gözdeki konjonktiva adı verilen ince zarın ve göz kapağının iç yüzeyinin iltihaplanması ya da enfeksiyon kapmasıdır.

Göz nezlesine bakteriyel bir enfeksiyon ya da virüsler sebep olabilir. Ayrıca havadaki duman ve polen, çeşitli kozmetik ürünler, havuzlardaki klor, göze temas eden tahriş edici maddeler ve bel soğukluğu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan dolayı göz nezlesi şikâyeti oluşabilir.

Göz Nezlesi Belirtileri

Göz nezlesinin birçok belirtisi vardır. Bu belirtileri şöyle sıralayabiliriz:

* Gözde aşırı sulanma
* Bir ya da her iki gözde birden yanma ve kaşınma hissi
* Bir ya da iki gözde birden pütürlü his ve ağrı
* Göz kapaklarında şişme
* Gözlerde solma
* Işığa karşı aşırı hassasiyet gösterme

Göz Nezlesi Tedavisi

Göz nezlesi belirtilerinin görülmesinin ardından mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Doktor, öncelikle hastanın hastalık öyküsünü dinler. Ardından göz kontrolü yapar ve göz salgısından örnek alır. Bu göz salgısı, laboratuvara analiz edilmek üzere gönderilir.  Ancak analiz her zaman gerekli olmayabilir. Analiz, göz nezlesi şiddetli şekilde yaşanıyorsa, kornea zarar gördüyse ve enfeksiyon sürekli tekrar ediyorsa yapılmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz