Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözümler

Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözümler

Gözü çevreleyen cilt de göz kadar hassas ve incedir. Vücuttaki her hangi bir rahatsızlıktan ya da çevresel etkenlerden kolaylıkla etkilenebilir. Bu etki sonucunda göz altı torbaları oluşur.

Göz Altı Torbaları Nedenleri

* Vücudun yaşlılık sürecinde olması
* Deri hastalıkları
* Gözyaşı bezlerinde bozukluk
* Alerji
* Göz enfeksiyonları
* Uyku eksikliği
* Yetersiz beslenme

Böylesine hassas bir yapıya sahip göz altı derisinin, bu nedenlere maruz kaldığında bir hasar oluşması çok kolaydır. Bu durumda faydası kanıtlanmış, göz altı torbaları için bitkisel çözümler mevcut.

Aloe Vera Yağı
Cilt ve saç bakımı listesinde ilk sıralarda yer alan bitkisel bir yağdır. Göz altı torbalarına masaj şeklinde uygulanabilir. Cilt yapısındaki dengeyi ve renk tonunu düzenler.

Hindistan Cevizi Yağı
Cilt için tıbbi bir müttefik olan bu bitkisel yağın, en önemli özelliği maske veya masaj şeklinde uygulandığında etkisini diğer bitkisel yağlara oranla, cilde daha hızlı nüfuz ederek göstermesidir. Bu yüzden, diğer bitkisel yağlarla karışımda kullanılarak hızlandırıcı etki yaratır.

Salatalık
Cilt dostu salatalık, dilim şeklinde veya suyu ile maske şeklinde uygulanabilir. Cildin nemlenerek, sorunlu bölgenin yumuşamasını sağlayacaktır.

Nane ve Çay
Nane ilave edilen çay demlendikten sonra, posası göz altı torbaları üzerine, bir bez içinde uygulanabilir. Poşet çay uygulaması da göz altı torbaları için bitkisel çözümlere bir alternatiftir.

Gül Suyu
Evde hazırlanan gül suyu da faydası kanıtlanmış bir çözümdür. Gül kurularının suyun içinde bekletilerek elde edilir. Bir pamuk yardımıyla göz altı torbaları üzerine uygulanabilir.

Bitkisel çözümleri destekleyici, nemli havlu ve devamlı yüzü yıkamak gibi yöntemler uygulanabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz