Göz Altı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar

Göz Altı Morluklarının Geçmesi İçin Tüyolar

Birçok bayanın en çok şikâyet ettiği cilt problemlerinden birisi de göz altı morluklarıdır. Göz altı morlukları; yetersiz ve dengesiz beslenme, yetersiz uyku, sigara ve alkol kullanımı, aşırı tuzlu yiyecek tüketimi, az su tüketimi gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkarlar.

Bayanlar oluşan göz altı morluklarını kapatmak için kozmetik ürünlerini kullansalar da bu çözüm geçici bir çözümdür. Göz altı morluklarından kurtulmak için morluklara neden olan yukarıda saydığımız nedenlerin ortadan kaldırılması gerekir. Size önereceğimiz göz altı morluklarının geçmesi için tüyolar ise şunlardır:

* Uyku düzenine dikkat edilmelidir. Yetersiz uyku ve yorgunluk göz altında morlukların oluşmasında en temel etkendir.

* Sağlıksız beslenmenin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden birisi de göz altında oluşan morluklardır. Daha çok sebze ve meyve tüketimine özen gösterilerek öğünler atlanmadan günlük besin ihtiyacı alınmalıdır. Özellikle içeriğinde C ve E vitamini olan besinler tüketilmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca aşırı kahve, asitli içecek ve alkol tüketimi de göz altı morluklarına yol açacaktır. Bu tür içeceklerin tüketimi azaltılmalıdır.

* Düzenli olarak ve yeteri kadar su içmek vücut için çok önemlidir. Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlayan su, cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Ciltteki lekelerin ve morlukların geçmesini sağlayarak cildin gençleşmesini sağlar.

* Sigara ve alkol kullanımı cilde büyük oranda zarar verir. Bu tür zararlı alışkanlıkların kullanımını azaltmalısınız.

* Günlük cilt bakımını yapmaya, cildi temizlemeye özen gösterilmelidir. Cilt bakımı ve temizliği için seçilen ürünler cilt tipine uygun olmalıdır.

* Seçilen makyaj malzemeleri ve diğer cilt bakım ürünleri cilt tipine uygun olmalıdır. Kullandığınız ürünlerin içeriklerini incelemeli ve cilde zarar verecek ürünleri seçmemeye özen göstermelisiniz.

* Göz altı morluklarını geçirmek için kullanılan en doğal yöntemler patates ve salatalıktır. Göz altında oluşan morlukları geçirmek için çiğ patates veya salatalığı dilimler halinde kesip göz kapaklarına koyup 15 dakika bekleyebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

* Göz altı morluklarından kurtulmak için uygulayacağınız bir diğer yöntem cildinize buhar banyosu yaptırmaktır. Bunun için ise bir tencereye su koyup kaynatın. Su kaynayınca kafanızın üzerine bir havlu koyarak başınızı bu buhara doğru eğin ve gözlerinizi kapatarak buharın cildinize temas etmesini sağlayın. Bu sayede ciltteki gözenekler açılacak ve cildin hava alması sağlanacaktır. Ciltteki kir de temizlenecektir.

* Göz altı morlukları için buz kompres uygulaması da yapabilirsiniz. Göz altındaki morlukların geçmesini sağlarken gözlerinizi de rahatlatmış olursunuz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz