Göz Altı Morlukları Nasıl Önlenir

Göz Altı Morlukları Nasıl Önlenir

Göz altı morlukları birçok kişinin yaşadığı çeşitli sebeplerden dolayı oluşan göz altında veya göz çevresinde yaşanabilen renk değişimleridir. Göz altı morlukları genetik olabileceği gibi, aşırı sigara ve alkol kullanımı, düzensiz yaşam, uykusuzluk, yorgunluk, aşırı stres, yaşlılık, kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri, göz altı çukurlarının derin olması ve gözaltındaki cildin daha ince olması gibi nedenlerden dolayı bu morluklar oluşabilir.

Göz altı morluklarını önlemek için K vitamini içeren kremler kullanılabilir. K vitamini kanın sirkülasyonunu sağladığı için bu kremler sayesinde oradaki kan akışı hızlandığından morluklar bir süre sonra azalacaktır. C vitamini ise ciltte kolajen yenilenmesini arttırarak koyu renkli göz halkalarının giderek azalmasını sağlar. Cildin yenilenmesine yardımcı olan A vitamini de göz altı morluklarının giderek azalmasına yardımcı olur. A vitamini alınırken E vitamini ile birlikte alınır ise bu şekilde daha etkili sonuçlar elde edilmiş olur. Bu vitaminler düzenli olarak alındığı zaman göz altı morluklarında ciddi olarak azalma görülecektir.

Bu vitaminler dışında göz altı morlukları için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerde bulunmaktadır. En bilinen doğal çözüm ise tabii ki salatalıktır. Salatalık kabuğu ile birlikte ince bir dilim olarak halka şeklinde kesilir. Gözelerin üzerine salatalıklar koyularak 10 dakika bu şekilde beklenir. Bu yöntemin diğer uygulaması ise salatalık rendelenip suyu çıkarıldıktan sonra dolapta bekletilip pamuk ile göz altına ve göz çevresine sürülerek 15 dakika bekletilip yıkanır. Bu yöntemlerden istediğinizi her gün uygulayabilirsiniz.

1 patatesi halka şeklinde kesip soğuk süte batırarak gözlerinize koyup 10 dakika beklemelisiniz. Bu uygulamayı da her gün yaparak göz altındaki morlukları ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu uygulamalar dışında yarım domatesin suyu ile çeyrek limonun suyunu karıştırıp pamuk ile göz altlarına sürebilirsiniz. 5 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bu işlemler evde kolaylıkla uygulayıp göz altı morluklarından kısa sürede kurtulabileceğiniz en etkili yöntemlerdir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz