Göz Altı Kırışıklıklarına Doğal Çözümler

Göz Altı Kırışıklıklarına Doğal Çözümler

Hem iç hem de dış etkenler nedeniyle yıllar geçtikçe çökmeye başlayan göz çevresinde iyice belirginleşen göz kırışıklıkları, bugün birçok kadının kâbusu haline gelmektedir. Çeşitli kozmetik ya da ilaç ürünleri ile bu tür cilt problemleri üzerinde etkin çözümler sağlanabilse de pek çok kadın daha doğal yöntemlerin arayışına girmektedir. Göz altı kırışıklıklarını giderme konusunda günümüzde gelişen tıbbın sayesinde ciddi derecede destekleyici doğal tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Tamamen doğal besinler ile yapılan bu tedavilerin en etkili olanlarına ise bazı örnekler verilebilmektedir.

Göz Altı Kırışıklıklarına Yumurta Beyazı

Göz altı kırışıklıklarını gidermek amacıyla en etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan yumurta beyazını ideal şekilde kullanabilmek için bir kap içerisine sarısından ayrılarak dökülen 2 yumurta beyazının köpüklü bir kıvama gelene kadar iyice karıştırılması ve sonrasında kırışıklık sorununun yaşandığı bölgeye sürülmesi yeterlidir. 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra ise yüzdeki yumurta beyazı soğuk su ve pamuk yardımı ile temizlenmelidir.

Göz Altı Kırışıklıklarına Süt

Göz altı kırışıklıkları konusunda sütün mucizevi etkilerinden de yararlanmak mümkün olabilmektedir. Sütün yapısında yer alan glikolik asitler, cilt yüzeyindeki ölü hücreleri soymakta ve yeni hücre oluşumuna katkı sağlamaktadır. Sütün kırışıklıklar üzerinde kullanımı için her gün 1 bardak şeklinde tüketilmesi ya da temiz bir bez yardımı ile göz çevresine dairesel hareketlerle sürülerek 10 dakika beklendikten sonra temizlenmesi yeterli olmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz