Göz Altı Halkaları ve Morlukları İçin Doğal Çözümler

Göz Altı Halkaları ve Morlukları İçin Doğal Çözümler

Hayatın her döneminde görülebilen cilt problemlerinden biri olan göz altı halkaları ve morlukları, genellikle uykusuzluğun ve yorgunluğun etkisiyle ortaya çıkar. Ancak bu sorunların tıbbi rahatsızlıklar nedeniyle ortaya çıkması da mümkündür. Bu nedenle göz altlarınızda dirençli morluk ve halkalar oluşuyor ve ortadan kaybolmuyorsa, mutlaka ilgili bir hekim kontrolünden geçmeniz önerilir. Estetik görüntüyü bozan bu cilt sorunu, genellikle geçidir ve doğal yollarla yok edilebilir. İşte göz altı halkaları ve morlukları için doğal çözümler;

Badem Yağı
En hassas cilt bölümlerinden biri olan göz çevresi, sürekli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Vücudun tüm bölgelerinde kullanımı faydalı olan badem yağı, göz çevresinde oluşan halkaları yok etmek içinde etkilidir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, gece yatmadan önce mor halkaların üzerine, bir miktar badem yağı sürmek. Ardından bu yağı nazik masaj hareketleriyle cildinize yedirmeniz gerekiyor. Sabaha kadar bu şekilde yatarak, ertesi gün soğuk su ile cildinizi durulayın. Bu uygulamayı göz halkaları ortadan kalkana kadar, her gece rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Salatalık
Salatalık içeriğindeki doğal maddeler nedeniyle, cildin rengini açıcı bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle gözlerinize uygulayacağınız birkaç dilim salatalık, göz altınızdaki morlukların yok olmasına yardımcı olabilir. Bunun için yapmanız gereken, taze salatalığı dilimleyerek yarım saat buzdolabında soğutmak ve göz altlarınıza yerleştirmek. Salatalık dilimlerini göz altınızda 10 dakika beklettikten sonra, bu bölgeyi soğuk su ile temizleyin. Salatalık uygulamasını günde iki kez uygulayabilir ve olumlu sonuç elde edene kadar devam ettirebilirsiniz.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz